Zwalcz nadmiar wody w organizmie

belly-body-calories-diet-42069Wielu z nas ma problemy z nadmiarem wody w organizmie. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, które zależą głównie od naszego trybu życia, ponieważ to my definiujemy, jak ono wygląda. Jeśli chcemy sobie z tym poradzić, musimy wpłynąć na kilka aspektów naszego codziennego jestestwa.

Konsekwencje zatrzymania wody

Zatrzymanie wody zdarza się dość często. Jeśli mamy podtopienie w piwnicach domu wystarczy jednorazowe osuszanie budynków, co jednak z wodą zgromadzoną w organizmie? Nie da się wyeliminować jej natychmiastowo, potrzebne będzie wprowadzenie zmian. Choć dla części z nas mogą być na początku uciążliwe, ale do wszystkiego można się przecież przyzwyczaić. Na początku omówmy sobie jednak skutki zatrzymywania wody w organizmie. Najbardziej przykrym dla nas jest cellulit, który to powstaje, ponieważ woda magazynowana jest przy komórkach tłuszczowych, które nie mogą być równomiernie rozmieszone. Ujmując to w prostszych słowach, nadmiar wody uniemożliwia naszemu ciału utrzymywanie wewnętrznej równowagi. Jeśli zależy nam na korzystnym wyglądzie czy zdrowiu, musimy postarać się tę wodę z organizmu wyciągnąć. Uprzedzamy jednak, że celowe odwadnianie się nie wchodzi w grę, ponieważ może to doprowadzić do wielu niekorzystnych skutków, za które będziemy pokutować do końca życia, o ile nie umrzemy z odwodnienia w czasie tej terapii. Można to jednak zrobić zdrowo.

Dieta na zatrzymywanie wody

Po pierwsze musimy dokonać pewnych zmian w naszym codziennym jadłospisie. Sól powinna zniknąć z niego albo zostać ograniczona do minimalnych porcji, ponieważ to ona w dużej mierze odpowiada za zatrzymywanie wody w naszym ciele. Kolejną ważną rzeczą jest to, aby zadbać o kondycję fizyczną. W czasie uprawiania sportu pocimy się, więc pozbywamy się wody z organizmu. Dodatkowo pozbędziemy się nadmiaru soli, o której wspominaliśmy wcześniej. Ważne jest również to, aby wody spożywać dużo, nawet do dwóch i pół litra na dzień, ponieważ niezbędna jest ona w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego. Dodatkowo, jeśli zmniejszymy jej dzienne racje, nasz organizm niechętnie będzie się jej pozbywał, ponieważ uzna jej obecność za niezbędną do przeżycia i będzie miał w tym wypadku całkowitą rację, prawda?