ZDROWE TŁUSZCZE w Menu sportowca- Olej rzepakowy

olej-do-smazenia-zero-kalorii-oli-oliOstatnimi czasy powstaje coraz to więcej programów kulinarnych, których celem jest udzielenie jak najlepszych wskazówek, dotyczących zdrowego odżywiania. Jednym z najczęściej poruszanych tematów jest kwestia zdrowych tłuszczów- olejów roślinnych. Jako najważniejsze argumenty, mające przekonać odbiorców do rozsądnego wyboru, specjaliści od tajników gotowania przyjmują oczywiście zdrowie i dostarczenie sobie odpowiednich składników, odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Jednym z najzdrowszych tłuszczy roślinnych jest olej rzepakowy, który mimo wielu negatywnych opinii, świetnie nadaje się do smażenia. Kto powinien go stosować i jakie są jego właściwości?

OLEJ RZEPAKOWY- kilka słów
Olej rzepakowy jest tłuszczem, który najdłużej zachowuje świeżość. Jest odporny na jełczenie i wysoką temperaturę. Bez wątpienia dużym plusem jest też fakt, iż produkt ten jest olejem rafinowanym z tłoczenia. Rafinowanie to proces, który oczyszcza olej z niekorzystnych dla zdrowia składników i metali ciężkich i właśnie dzięki temu olej jest trwalszym zdrowym tłuszczem. Następną zaletą oleju z rzepaku jest jego bezwonność i neutralny smak. Nie musimy także obawiać kaloryczności tego tłuszczu (jest ona niezwykle niska).
Niewątpliwie najlepszym na rynku i godnym polecenia dla sportowców jest olej rzepakowy firmy OLI-OLI, który:

– przeciwdziała chorobom serca i chorobom całego układu krążenia,
– pomaga obniżyć tzw. zły cholesterol (LDL),
– pozytywnie wpływa na przemianę materii,
– poprawia wzrok,
– usprawnia pamięć i dotlenienie mózgu,
– jest pomocny w leczeniu łuszczycy
– poprawia kondycję stawów
– wspomaga leczenie chorób stawów
– poprawia wygląd skóry
– chroni także przed wieloma innymi chorobami cywilizacyjnymi.

Działanie oleju rzepakowego potwierdzają liczne badania, przeprowadzone przez naukowców z całego świata jak i opinie wielu lekarzy, dietetyków i specjalistów z dziedziny żywienia. Profesjonaliści potwierdzają, iż w celu utrzymania odpowiedniej kondycji organizmu, niezbędne jest regularne spożywanie zdrowych tłuszczy roślinnych.