Zasilanie awaryjne Socomec dla firm

Wielu administratorów zajmujących się tworzeniem rozwiązań sieciowych w firmie, staje przed dylematem związanym z wyborem opcji zasilania awaryjnego do zastosowania w przedsiębiorstwie. W tym artykule postaramy się doradzić Państwu i zaproponować wydajne rozwiązania, które z pewnością spełnią oczekiwania wielu klientów. Zasilacze awaryjne to szeroka gama produktów, które dostosowane są do różnorodnych potrzeb ich użytkowników. Głównym zadaniem zasilaczy awaryjnych – nazywanych też UPSami – jest zapewnienie stałego dopływu energii do urządzeń sieciowych i wyeliminowanie przerw bądź zakłóceń w dopływie prądu. Warto pamiętać o tym, że pozbycie się negatywnych skutków nagłej utraty dopływu energii może być czasochłonne i kosztowne. Lepiej zapobiegać tego typu sytuacjom niż borykać się z wieloma kłopotami, które mogą wyniknąć z ich wystąpienia. W tym tekście chcemy przybliżyć Państwu jedną z marek zajmujących się produkcją zasilaczy awaryjnych – jest to marka Socomec.

Socomec – najlepsze rozwiązania spośród zasilaczy UPS

Socomec to marka założona we Francji, która działa na rynku od wielu lat. Aktualnie jej produkty zawierają się w trzech głównych kategoriach, czyli: zarządzanie energią, ochroną osób i mienia (tą kategorią zabezpieczeń marka zajmuje się od początków swojego istnienia), podniesienie sprawności energetycznej budynków i obiektów (w tej kategorii znajdziemy wiele nowoczesnych rozwiązań) oraz zapewnianie dostępności najwyższej jakości energii w krytycznych zastosowaniach – w tym artykule zajmiemy się właśnie tą kategorią, ponieważ obejmuje ona zasilacze awaryjne, czyli UPSy. Pozostałe technologie wykorzystywane przez Socomec aby gwarantować energię najwyższej jakości to przełączanie wysokodostępnych źródeł w celu przekazywania energii do działającego źródła zapasowego oraz ciągłe monitorowanie instalacji w celu zapobieżenia awariom i zmniejszenia ewentualnych strat operacyjnych.

Zasilacze awaryjne Socomec cechują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, niezawodnością oraz funkcjonalnością. Producent zadbał także o zastosowanie technologii podwójnej konwersji. Ta technologia zapewnia całkowite zabezpieczenie podłączanego sprzętu przed zanikami napięcia oraz zakłóceniami powstającymi w sieci.

Trzy najpopularniejsze serie zasilaczy awaryjnych od Socomec

W tej części tekstu chcielibyśmy przedstawić Państwu trzy najpopularniejsze serie zasilaczy awaryjnych proponowanych przez markę Socomec. Różnią się one parametrami, dzięki czemu mogą zostać dobrane do przedsiębiorstw o różnej charakterystyce.  Te serie to:

  • Itys PRO – rozwiązanie stworzone przede wszystkim dla serwerowni, lekkich zastosowań przemysłowych oraz sektorów usługowych i opieki zdrowotnej; główne zalety produktów z tej linii to łatwość instalacji i obsługi, solidność i niezawodność, kompaktowa, wygodna budowa, a także przystosowanie do wymagających warunków eksploatacji;
  • Masterys BC – ta linia produktów może być stosowana przede wszystkim w serwerowni, a także dla sektora usług oraz infrastruktury informatycznej; warto zwrócić uwagę przede wszystkim na następujące zalety: jest to kompletne, wydajne, funkcjonalne i ekonomiczne rozwiązanie, wykorzystujące podwójną sieć, wyposażone w funkcję cichego trybu pracy i możliwość dopasowania do każdego typu środowiska;
  • Masterys GP – ostatnia linia zasilaczy UPS, która została stworzona z myślą o wykorzystaniu w centrum danych, a także w sektorach firm telekomunikacyjnych, usług oraz przemysłu; zalety tego produktu, na które warto zwrócić uwagę to przede wszystkim bardzo wysoka wydajność (najwyższa na rynku), a także maksymalna oszczędność energii – możliwość wykorzystania trybu energooszczędnego, urządzenie cechuje się również wydłużoną wydajnością baterii.

Niezależnie od serii zasilaczy awaryjnych, cechują się one wieloma zaletami: zasilacze UPS z linii Masterys GP i BC, a także Itys PRO odznaczają się wysoką sprawnością oraz pełnymi możliwościami adaptacji. Dodatkowo, zasilacze ITYS PRO zostały specjalnie stworzone z myślą o pracy w trudnych warunkach energetycznych. Sprzęty te są zgodne z normami niskiej emisji EMI. Dodatkową zaletą zasilaczy z linii Masterys GP jest zmniejszenie ogólnych kosztów eksploatacji. Zasilacze z linii Masterys BC oferują również zwiększoną dostępność systemu. Wykorzystanie rozwiązań proponowanych przez Socomec pozwala na korzystanie z urządzeń o bardzo wysokiej sprawności (dochodzącej do 96%).

Masterys BC – trzyfazowe zasilacze UPS

W tym artykule skupimy się na jednej linii zasilaczy awaryjnych, a dokładniej Masterys BC. Jest to linia trzyfazowych zasilaczy awaryjnych, które powstały dla klientów reprezentujących sektor usług oraz infrastruktury informatycznej. Jest to linia bardzo wydajnych i niezawodnych produktów. Zapewniają one oszczędność energii, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów eksploatacji. Producent zadbał także o wydłużenie wydajności baterii. Te zasilacze znajdą zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach, przede wszystkim działających w sektorach przemysłowym, usługowym i telekomunikacyjnym, ale również dla służby zdrowia. Warto zwrócić uwagę na zalety takie jak: zastosowanie trybu podwójnej konwersji online ze współczynnikiem mocy wyjściowej 0,9 – ta funkcjonalność gwarantuje 12% więcej mocy czynnej niż zasilacz UPS o współczynniku mocy 0,8, a także podwójne wejście sieci zasilającej, wygodny, wielojęzyczny wyświetlacz oraz wewnętrzny by-pass ręczny, który umożliwia wykonywanie dowolnych czynności eksploatacyjnych bez konieczności zastosowania przerwy w zasilaniu. Wygoda środowiska pracy to istotny aspekt dla marki Socomec, dlatego zadbała o zoptymalizowanie wymiarów obudowy i zmniejszenia podstawy montażowej, wszystkie produkty z linii Masterys BC cechują się również niskim poziomem hałasu oraz zastosowaniem elastycznych rozwiązań bateryjnych. Zasilacze są niewielkie, lekkie i łatwe w montażu.

Gdzie zakupić opisane powyżej produkty Socomec?

Jeżeli lektura powyższego artykułu zachęciła Państwa do zainteresowania się produktami oferowanymi przez markę Socomec, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą profesjonalnego dystrybutora tych produktów, jakim jest thomas it. W katalogu produktów znajdą Państwo wiele różnorodnych opcji z kategorii zasilania awaryjnego, dzięki czemu każde przedsiębiorstwo odnajdzie produkt idealny dla swoich potrzeb. Jeżeli nie są Państwo zdecydowani na konkretny produkt, zapraszamy do skontaktowania się z konsultantami thomas it. Doradzą oni jaki produkt wybrać oraz będą służyć pomocą podczas jego instalacji i konfiguracji.

Kontakt pod adresem e-mail: info@thomas-it.pl lub telefonicznie: 32 444 94 30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *