Zasilacze made in Poland

Dzisiejszy rynek zasilaczy jest bardzo duży, ponieważ wynika z rosnącego zapotrzebowania na te urządzenia. Sprzyja temu rozwój elektroniki i stosowania coraz większej liczby różnego rodzaju urządzeń, wymagających zasilania z sieci. Urządzenia te używamy na co dzień w domu, samochodzie i w pracy, ale nie można także zapominać o urządzeniach stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. W Polsce wciąż dużą popularnością cieszą się tanie zasilacze, często pochodzące z krajów azjatyckich. Niskobudżetowe zasilacze niestety nie zawsze odznaczają się jakością zapewniającą niezawodność. Często nie spełniają ważnych norm europejskich, a nierzadko uszkadzają urządzenia nimi zasilane. Niska cena nie zawsze jednak musi oznaczać złą jakość. Udowadniają to polscy producenci zasilaczy, którzy stawiając na niezawodność i bezawaryjność swoich urządzeń, zyskują coraz większe uznanie wśród klientów.

Czym wyróżniają się polskie zasilacze?

Jednym z czołowych producentów zasilaczy impulsowych jest w Polsce firma Tatarek, która na rynku istnieje już niemal 30 lat. Jej produkty z powodzeniem konkurują z urządzeniami sprowadzanymi z zagranicy, ponieważ są dużo lepiej dopasowane do potrzeb polskich odbiorców i często przewyższają zagraniczne urządzenia swoją jakością i niezawodnością. Polski producent zadbał o to, by jego oferta obejmowała szeroki wybór zasilaczy o parametrach pozwalających na stosowanie ich w najczęściej używanych urządzeniach.

Wśród nich znaleźć można np.:
• zasilacze przemysłowe
• zasilacze LED
• zasilacze do urządzeń medycznych o małej mocy
• zasilacze do samochodu o szerokim zastosowaniu
• stabilizowane i niestabilizowane zasilacze transformatorowe
• zasilacze napięcia zmiennego
• i wiele innych

Wszystkie zasilacze spełniają normy polskie i europejskie, także te dotyczące wyśrubowanych wymagań pod względem bezpieczeństwa, sprawności oraz zużycia energii. Oprócz urządzeń obecnych w standardowej ofercie firma realizuje również indywidualne zamówienia na zasilacze o specyficznych parametrach.

Wybierz polski produkt zamiast produktu no-name

Warto dodać, że wszystkie produkowane przez wyżej wymienioną firmę zasilacze są opracowywane przez jej biuro konstrukcyjne znajdujące się we Wrocławiu i odznaczają się wysokim zaawansowaniem technologicznym i innowacyjnością. O nowoczesność i jakość swoich produktów dbają również inni polscy producenci, którzy w ten sposób chcą zyskać przewagę konkurencyjną nad dystrybutorami tanich azjatyckich produktów no-name. Warto pamiętać, że te ostatnie są często oparte na przestarzałych technologiach i bardzo prostych konstrukcjach, przez co rzadko spełniają współcześnie obowiązujące normy i wymagania. Niestety ich producenci bez skrupułów potrafią oznaczać swoje produkty parametrami nieodpowiadającymi rzeczywistości. Najczęściej różnice występują w zakresie sprawności zasilacza, zabezpieczenia przed obciążeniami, czy kompatybilności elektromagnetycznej.

W Polsce rośnie liczba firm produkujących różne urządzenia, które wymagają zastosowania zasilacza. Chcąc zapewnić swoim klientom wysoką jakość produktu, powinni oni zwracać uwagę na jakość wszystkich komponentów. Wybór polskiego zasilacza gwarantuje tę jakość, ponieważ produkty te nie tylko spełniają dyrektywy energetyczne i wymagania techniczne, ale również odznaczają się niezawodnością i niską awaryjnością.