Zalety outsourcingu kadrowo – płacowego

Wielu właścicieli małych i średnich firm decyduje się przekazać zarządzanie kadrami oraz płacami zewnętrznej firmie. Dzięki temu znacząco redukują ponoszone koszty, a także unikają przestoju w firmie z powodu kontroli, ponieważ odbywa się ona w firmie, której powierzony został outsourcing.

O outsourcingu kadrowo-płacowym

O tym, jakie są najważniejsze zalety outsourcingu kadrowo–płacowego, dowiedzieć się można ze strony internetowej APC Instytut. To firma zajmująca się świadczeniem profesjonalnych usług dla firm z rynku farmaceutycznego. Mowa tu między innymi o outsourcingu dotyczącego przedstawicieli medycznych i pracowników biurowych. Dowiedz się więcej!

Czas cenniejszy niż złoto

Czynności związane z płacami, kadrami i przygotowywaniem umów są bardzo czasochłonnym i pracochłonnym zajęciem. Oprócz specjalistycznego oprogramowania, wymagają również dobrze przeszkolonego pracownika z doświadczeniem i… mnóstwa czasu.

Odpowiedzialność… nie po stronie firmy

Wszelkie błędy w rozliczeniach mogą sprowadzić na firmę spore kłopoty. A o błędy nietrudno – zwłaszcza kiedy osoba odpowiedzialna za kadry i płace jest jedna, a pracowników – kilkunastu lub kilkudziesięciu. W przypadku zlecenia obsługi kadrowo – płacowej zewnętrznej firmie, odpowiedzialność ta jest przeniesiona właśnie na nią.

Duże oszczędności

Powierzenie prowadzenia spraw związanych z kadrami i płacami pozwala zredukować koszty prowadzenia działu kadrowo – płacowego aż o 40%! To dużo. Tym bardziej, że przy okazji firmie odpadają obowiązki (a także kolejne koszty) związane z organizacją miejsca pracy działu kadrowo – płacowego, obowiązkowymi szkoleniami, sprzętem komputerowym na którym pracuje i oprogramowaniem, z którego korzysta. Właściciel firmy nie musi też śledzić na bieżąco zmian w przepisach dotyczących kadr i płac, ponieważ odpowiada za ich właściwe zastosowanie zewnętrzna firma.

Poufność… nie taka oczywista

Niestety, często tajemnicą poliszynela bywają w firmie wysokości wynagrodzeń konkretnych pracowników. Tego problemu skutecznie pozbywamy się zlecając obsługę kadrowo – płacową zewnętrznej firmie.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Firmy outsourcingowe zajmujące się obsługą kadrowo – płacową zapewniają pełną archiwizację i digitalizację dokumentów kadrowo – płacowych danej firmy z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa w obiegu dokumentów. Przygotowują także na koniec każdego miesiąca szczegółowe raporty z działań kadrowo – płacowych.