Zalety mieszkania poza dużym miastem

house-877171_1280Gwar wielkiego miasta może być uciążliwy, ale z drugiej strony życie w dużym ośrodku miejskim stwarza szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Wszędzie jest blisko, można korzystać z oferty kulturalnej i rozrywkowej, posłać dzieci do najlepszych szkół i na zajęcia dodatkowe. Niemniej, mieszkając poza miastem, również jest to możliwe. Na korzyść życia poza miastem przemawiają choćby ceny nieruchomości.

Dlaczego warto?

Cisza, spokój, lepszy kontakt z sąsiadami, możliwość wychowywania dzieci w czystszym środowisku, większa swoboda  życia – to wszystko cechuje życie w pewnym oddaleniu od dużego miasta. Nie ma problemów z parkowaniem, nie słyszy się odgłosów dyskotek i barów, znajdujących się w sąsiedztwie blokowych mieszkań.  Bliskość natury – parków, lasów i skwerów powoduje, że można podreperować zdrowie i cieszyć się świeżym powietrzem każdego dnia. Stwarza to szanse na częstszy wypoczynek na świeżym powietrzu wraz z całą rodziną.

Nie bez znaczenia dla osób zastanawiających się nad możliwością zakupu mieszkania z dala od ośrodka miejskiego są ceny nieruchomości. W takim samym standardzie można kupić mieszkanie za znacznie niższą cenę. W efekcie można żyć w czystym środowisku, w urokliwym miejscu, bez konieczności zaciągania horrendalnie wysokiego kredytu.

Propozycja z Pruszcza Gdańskiego

W Trójmieście do dyspozycji pozostają jedne z najdroższych mieszkań w Polsce – zwłaszcza na Starym Mieście w Gdańsku czy też w modnych dzielnicach Sopotu lub Gdyni. Można jednak zdecydować się na mieszkanie w świetnie zorganizowanych osiedlach szeregowych przy ul. Jodłowej w Pruszczu Gdańskim, skąd do Gdańska czy Sopotu można dotrzeć w 10-20 minut, dzięki ułatwionej komunikacji za pośrednictwem obwodnic. Nowe mieszkania w Pruszczu Gdańskim wybudowało ATRO Development. Deweloper oferuje obecnie mieszkania na granicy Pruszcza Gdańskiego i Rokitnicy. Wybudował 26 mieszkań w budynkach o tożsamej charakterystyce. Budowane są kolejne, nowe mieszkania w Pruszczu Gdańskim w budynkach szeregowych. Kupując tam mieszkanie, można uzyskać nie tylko dużą przestrzeń dla swojej rodziny, ale również wygodne, wydzielone miejsca postojowe, przydomowy ogródek oraz dostęp do wspólnych terenów zielonych wraz z placem zabaw dla dzieci. Teren jest bezpieczny, ogrodzony, a lokalna infrastruktura Pruszcza Gdańskiego zapewnia dostęp do takich miejsc jak szkoły, kościół, przychodnie lekarskie, poczta, sklepy czy bank.