Zagęszczanie brwi za pomocą makijaż permanentnego

Codzienny makijaż może być przyjemnością, nie da się jednak ukryć, iż jest to proces często dość czasochłonny. Jednocześnie utrwalany przez wiele lat obraz idealnego wyglądu utrudnia nam nieco przekonanie się do wychodzenia z domu bez makijażu. Gdyby jednak odjąć sobie część zmartwień i zainwestować w dużo bardziej długotrwałe rozwiązanie?

Makijaż permanentny Gdańsk stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają na porządku dziennym dużej ilości czasu, który mogą poświęcić na makijaż. Szczególnie czasochłonną czynnością może być nadawanie kształtu oraz wypełnianie łuku brwiowego. Jest to element naszej twarzy, bez którego byłaby ona pozbawiona wyrazu. Utrzymanie wyrazistych brwi przez dłuższy okres czasu, umożliwione jest już od lat dzięki zabiegowi barwienia tego obszaru naszej skóry za pomocą henny. Efekt tego zabiegu kosmetycznego utrzymuje się jednak jedynie od kilku do kilkunastu dni od jego wykonania. Jego znacznie bardziej długotrwałą alternatywą jest właśnie makijaż permanentny. Dzięki niemu, szczególnie rzadkie i niewyraźne brwi, mogą zostać zupełnie zmienione, co jednocześnie nada twarzy odpowiedniego wyrazu.

W przypadku makijażu permanentnego brwi możliwe jest zagęszczenie brwi lub jej całkowita rekonstrukcja. Druga forma zabiegu jest znacznie mniej popularna i może stanowić pewne wyzwanie nawet dla dość wykształconej linergistki. Zagęszczanie brwi jest jednak zabiegiem dużo bardziej popularnym, ze względu na to, iż rzadkie lub nieregularne brwi stanowią pewien problem natury estetycznej u dużej liczby zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

W zależności od wyboru metody wypełnienia brwi przy pomocy makijażu permanentnego, osiągnąć można znacznie różniący się efekt. W przypadku większości Polaków można mówić o brwiach raczej stosunkowo jasnych i cienkich, co zachęca raczej do wybierania metod dających efekty łagodne oraz stosunkowo naturalne. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się metody włoskowa oraz piórkowa. Obie opierają się na stopniowym i precyzyjnym rysowaniu na skórze drobnych linii, przypominających włoski. Dzięki temu osiągnięty efekt znacznie bardziej imituje rzeczywiste zagęszczenie brwi, niż np. wcześniej wspomniana henna. Wypełnienie brwi w ten sposób nadaje jej większą wyrazistość oraz pełnię, a nawet może pozwolić na uniknięcie wykonywania codziennego makijażu. Metody te różnią się od siebie przede wszystkim mechanizmem wykonywania, dają jednak stosunkowo podobny efekt, w porównaniu do innych metod, jak np. metody cieniowania.

W zależności od ostatecznego wyboru metody oraz typu karnacji, efekt osiągnięty przy pomocy makijażu permanentnego utrzymuje się najczęściej od dwóch do pięciu lat.