Jak zadbać o seniora?

seniorOpieka nad seniorem, szczególnie takim, który ma demencję nie jest łatwa. Nie wszystkie rodziny mają odpowiednie warunki do tego, aby zająć się taką schorowaną osobą. Decydują się wtedy na skorzystanie z pomocy domów opieki. Nie należy takich placówek kojarzyć z czymś złym. Można znaleźć dla starszej osoby komfortowe miejsce, w którym będzie się mogła czuć, jak u siebie w domu.

Bardzo często zdarza się, że rodzina całymi dniami pracuje, a starsza osoba siedzi sama w domu. Nic dziwnego, że czuje się wtedy samotna. Nie ma co robić, nie ma do kogo się odezwać. Nie ma również osoby, która przypominałaby jej o konieczności przyjmowania leków oraz przygotowywała posiłki. Oczywiście, można skorzystać z pomocy pielęgniarki środowiskowej. Jednak, jest to rozwiązanie doraźne, jedynie na kilka godzin w ciągu dnia. Czasem senior potrzebuje jednak całodobowej opieki. Rozwiązaniem tego problemu jest dom opieki mazowieckie.

 

Domy opieki dla starszych osób, które obecnie funkcjonują w Polsce różnią się od placówek, które znane były jeszcze do niedawna. Obecnie, są to nowoczesne kompleksy, w których pracuje profesjonalny personel zajmujący się utrzymaniem porządku, jak i personel medyczny. Zatrudniane tam pielęgniarki dbają o to, aby każdemu seniorowi było wygodnie, a jego zdrowie znajdowało się na odpowiednim poziomie. Każdego dnia w domu ma dyżur jeden lekarz. Natomiast cała placówka ma stały kontakt z lekarzami wszystkich specjalności. W związku z tym, seniorzy mogą liczyć na profesjonalną pomoc ze strony lekarzy. Ich zdrowie będzie mogło dzięki temu znajdować się w odpowiedniej kondycji.

 

Trzeba również wspomnieć, że w domu opieki na seniora czeka wiele atrakcji. Przede wszystkim, senior będzie mógł rozwijać swoje pasje, takie jak granie w szachy, szydełkowanie czy malowanie. Będzie miał stały kontakt z innymi seniorami. Dzięki temu, nie będzie mógł narzekać na nudę. Ponadto, domy seniora bardzo często organizują również wieczorki tematyczne. Zapraszają różnych gości, organizują konkursy.