Jak zadbać o seniora?

seniorOpieka nad seniorem, szczególnie takim, który ma demencję nie jest łatwa. Nie wszystkie rodziny mają odpowiednie warunki do tego, aby zająć się taką schorowaną osobą. Decydują się wtedy na skorzystanie z pomocy domów opieki. Nie należy takich placówek kojarzyć z czymś złym. Można znaleźć dla starszej osoby komfortowe miejsce, w którym będzie się mogła czuć, jak u siebie w domu.

Bardzo często zdarza się, że rodzina całymi dniami pracuje, a starsza osoba siedzi sama w domu. Nic dziwnego, że czuje się wtedy samotna. Nie ma co robić, nie ma do kogo się odezwać. Nie ma również osoby, która przypominałaby jej o konieczności przyjmowania leków oraz przygotowywała posiłki. Oczywiście, można skorzystać z pomocy pielęgniarki środowiskowej. Jednak, jest to rozwiązanie doraźne, jedynie na kilka godzin w ciągu dnia. Czasem senior potrzebuje jednak całodobowej opieki. Rozwiązaniem tego problemu jest dom opieki mazowieckie.

 

Domy opieki dla starszych osób, które obecnie funkcjonują w Polsce różnią się od placówek, które znane były jeszcze do niedawna. Obecnie, są to nowoczesne kompleksy, w których pracuje profesjonalny personel zajmujący się utrzymaniem porządku, jak i personel medyczny. Zatrudniane tam pielęgniarki dbają o to, aby każdemu seniorowi było wygodnie, a jego zdrowie znajdowało się na odpowiednim poziomie. Każdego dnia w domu ma dyżur jeden lekarz. Natomiast cała placówka ma stały kontakt z lekarzami wszystkich specjalności. W związku z tym, seniorzy mogą liczyć na profesjonalną pomoc ze strony lekarzy. Ich zdrowie będzie mogło dzięki temu znajdować się w odpowiedniej kondycji.

 

Trzeba również wspomnieć, że w domu opieki na seniora czeka wiele atrakcji. Przede wszystkim, senior będzie mógł rozwijać swoje pasje, takie jak granie w szachy, szydełkowanie czy malowanie. Będzie miał stały kontakt z innymi seniorami. Dzięki temu, nie będzie mógł narzekać na nudę. Ponadto, domy seniora bardzo często organizują również wieczorki tematyczne. Zapraszają różnych gości, organizują konkursy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *