Zabawki sprzyjające rozwojowi dziecka

zabawki djecoJakie zabawki wybrać dla dziecka, aby pomóc mu się rozwijać? Jakie wybrać, żeby mieć pewność, że mu nie zaszkodzą? Najlepiej takiej firmy, która ma duże doświadczenie w ich produkcji, odpowiednio długo istnieje na rynku, dba nie tylko o design, ale i materiały z jakich wykonywane są zabawki, oraz o to, by miały one jakieś praktyczne, rozwojowe zainteresowanie.

Zabawki firmy Djeco

Choć powyżej wymieniono wiele wymagań, są na szczęście firmy, które potrafią im sprostać i które stawiają niekoniecznie na masową sprzedaż w dumpingowych cenach, ale i na misję swoich zabawek. Przykładem jest francuska marka Djeco. Istnieje ona na rynku wystarczająco długo, by zebrać potrzebne doświadczenie i odkryć uniwersalne, nie zmieniające się pokoleniami zainteresowania i potrzeby dzieci. W jej ofercie znajdują się przede wszystkim dobrze znane gry planszowe, a także nietypowe puzzle o różnorodnych kształtach. Są też edukacyjne zabawki i komplety wzmagające dziecięcą kreatywność. Produkty Djeco ze względu na swoją wysoką jakość i bardzo ciekawe kształty i design doceniane były już na wielu targach artykułów dziecięcym na całym świecie. Co ciekawe, jej pomysłowość doceniły nawet muzea (między innymi muzea zabawek), w których jako eksponaty są wystawione najciekawsze z zabawek Djeco.

Skąd ta pomysłowość?

Przyglądając się zabawkom Djeco można zachwycić się ich wzornictwem i niebanalnymi pomysłami na rozbudzenie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Skąd takie pomysły – dla firmy pracują całe zespoły projektantów, wynalazców, ilustratorów, wśród których jest wiele znanych i cenionych w świecie sztuki postaci.

Jakie zabawki wybrać dla najmłodszych, jakie dla starszych?

Obecnie w ofercie Djeco znajduje się ponad siedemset (!) produktów, wybór jest więc bardzo duży i bez problemu można dobrać coś, co będzie odpowiadało wiekowi, potrzebom czy zainteresowaniom danego dziecka. Jeśli chodzi o najmłodsze dzieci, dobrym pomysłem będą bardzo kolorowe, pięknie ilustrowane puzzle składające się z dużych elementów, które można podarować już kilkunastomiesięcznym dzieciom. Dla tych nieco starszych również przygotowano puzzle, domina i gry planszowe, które przyciągają spojrzenia i kradną uwagę dzieci na długie godziny. Jeśli dziecko wykazuje zdolności muzyczne, dobrym pomysłem jest kupienie mu cymbałków, lub innego instrumentu muzycznego, dzięki któremu pozna gamę. Jeśli z kolei lubi malować lub lepić – Djeco przygotował specjalne zestawy kreatywne z kredkami, plasteliną i nie tylko, które rozwijają manualnie i artystycznie.