Wypełniacze do paczek – jak wybrać odpowiedni?

Zapewne wiele osób pomyśli, że do wysyłki towaru może wystarczyć foliowa reklamówka albo stare pudełko po butach. Prowadząc sklep internetowy i wysyłając przedmioty za pośrednictwem firm kurierskich lub poczty, trzeba pamiętać o starannym zapakowaniu zakupów.

Pamiętaj, nie warto oszczędzać na pakowaniu

Korzystniejsze dla naszego portfela i dla naszej renomy na rynku będzie właściwe zabezpieczenie wysyłanej rzeczy. Lepiej to zrobić i nie ponosić kosztów reklamacji i ponownej wysyłki towarów z powodu zniszczeń/uszkodzeń powstałych podczas transportu.

Sprzedawcy często niewłaściwie dobierają rodzaj opakowania i zabezpieczenia do parametrów wysyłanego przedmiotu. Wypełniacz powinien być dopasowany na podstawie: rozmiaru, wagi i kształtu wysyłanej rzeczy. Jeżeli na przykład wysyłamy ciężki przedmiot, jak duże urządzenie elektryczne, narzędzie lub ciężki element dekoracyjny, to powinniśmy wybrać duży, gruby karton, gdyż istnieje niebezpieczeństwo, że w czasie transportu pęknie lub się przerwie i nasza wysyłka ulegnie zniszczeniu.

Świetnym rozwiązaniem w ciągle rozwijającej się sprzedaży on-line są wypełniacze do zabezpieczania paczek. Bardzo popularne stały się poduszki powietrzne. Są to po prostu foliowe woreczki wypełnione szczelnie powietrzem. Mają one służyć do zminimalizowania ryzyka uszkodzeń mechanicznych produktów, które wysyłamy do klienta. Co więcej, okazuje się, że poduszki do wypełniania mogą być 100 % ekologiczne, gdyż można je poddać recyklingowi oraz używać wielokrotnie! Łamliwe i delikatne rzeczy warto wydajnie zabezpieczać właśnie poduszkami powietrznymi. Można je oczywiście uzupełnić folią bąbelkową, by całkowicie zminimalizować ryzyko obicia/ pęknięcia produktów podczas transportu.

W związku z powyższym, warto przyjrzeć się dostępnym na naszym rynku jakościowym materiałom zabezpieczającym:

Popularne wypełniacze do paczek

  • Poduszki powietrzne – świetnie blokują produkty w kartonie i dobrze wypełniają puste przestrzenie między zawartością, a ściankami paczki. Poduszki bardzo dobrze zabezpieczają towar przed obiciem, zgnieceniem czy rozsypaniem. Dodatkowo, świetnie amortyzują lekkie oraz średnio ciężkie przedmioty.  
  • Styropianowe wypełniacze do zasypywania, tzw. “chrupki” – służą do zasypania przedmiotu w paczce w celu amortyzacji. Mogą sprawiać kłopot sprzedawcom posiadającym małe magazyny, bowiem te wypełniacze zajmują dość dużo miejsca.
  • Wypełniacze papierowe – ekologiczne rozwiązanie – bardzo dobrze dopasowują się kształtem do każdej paczki. Niezawodnie chronią przedmioty, które mają nieregularny kształt, są łamliwe i podatne na stłuczenie.

Wybór właściwego wypełniacza – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli nadal zastanawiacie się, jaki wypełniacz wybrać, by zabezpieczyć konkretny przedmiot, to warto sporządzić listę i według niej wybrać najodpowiedniejszy materiał do wypełnienia paczki. Wybierając wypełnienie, odpowiedzcie na poniższe pytania – to z pewnością ułatwi Wam wybór:

  1. Jaki kształt ma przedmiot, który chcę wysłać?
  2. Czy dana rzecz posiada wystające, cienkie, ostro zakończone elementy?
  3. Czy i ile pustego miejsca zostało po włożeniu przedmiotu do paczki?
  4. Czy pakowany produkt jest delikatny i kruchy?
  5. Ile waży moja przesyłka? Czy dobrałem odpowiednie opakowanie?
  6. Czy liczy się dla mnie ekologia i recykling tworzyw sztucznych?

Gdy odpowiecie sobie na powyższe pytania, z pewnością dokonacie dobrego wyboru, a usatysfakcjonowany klient odbierze dobrze zabezpieczoną paczkę. 

Artykuł został przygotowany przez firmę Optimal Pack prowadzącą sprzedaż systemów opakowaniowych.