Wycieczka do wrocławskiego Zoo

the-lizard-954368_640Wrocław to miasto cieszące się bogatą historią oraz mnóstwem niesamowitych zabytków, które pokazują jak na przestrzeni wieków zmieniał się nasz kraj. Ale to nie wszystko, ma też mnóstwo atrakcji, które zadowolą te osoby, które nie interesują się historią, w tym młodsze pokolenie.

Obecnie Wrocław to stale rozwijające się miasto studentów, do którego przybywają młodzi z całego kraju, by skorzystać z bogatej oferty szkół wyższych. Drugą grupą szczególnie ważną dla miasta są turyści. Coraz więcej osób przybywa nie tylko z całej Polski, ale i innych krajów, co sprawia, że miasto bez przerwy się rozwija. Kwitnie handel, przybywa hoteli i lokali gastronomicznych, a także coraz ciekawszych atrakcji.

Szczególnie interesującym miejscem jest wrocławskie zoo. To największe tego typu miejsce w naszym kraju, co zachęca do odwiedzania ludzi nawet z najodleglejszych zakątków. Ogród zoologiczny we Wrocławiu powstał w 1865 roku i od tego czasu bez przerwy powiększał swoją działalność. Dziś zajmuje 33 hektary i skupia ogromną liczbę zwierząt – ponad tysiąc różnych gatunków! Pochodzą one z wielu krajów i kontynentów. Tylko w ostatnich lat zoo poszerzyło się o kilka nowych wybiegów dla zwierząt, a także kilku nowych „tubylców”.

To miejsce oferujące nie tylko oglądanie ciekawych okazów, ale również liczne atrakcje. Młodsi goście mogą zobaczyć pokazowe karmienie zwierząt, istnieje nawet możliwość samodzielnego nakarmienia niektórych z nich.
Dodatkowo, na terenie zoo znajduje się wiele zabytkowych budynków, które sprawiają, że miejsce to jest naprawdę stylowe. To między innymi:
• japońska brama powstała w 1912 roku, wykonana z drewna
• słoniarnia, czyli murowany budynek z 1888 roku, który pełni rolę schronienia nie tylko dla słoni, ale i hipopotamów
• granitowe schronienie dla pawianów
• brama wejściowa nawiązująca do Bramy Brandenburskiej, która spełnia swoją rolę od 1935 roku
• budynek gospodarczy, który w późniejszym czasie został zmieniony na świetne miejsce z akwariami dla ryb
• „Baszta Niedźwiedzi” – to bardzo charakterystyczne miejsce z ceglanymi wieżami, które dziś nie pełni już roli jaką sugeruje nazwa, obecnie prezentowane są tam sowy

Stare budynki Zoo Wrocław pełnią wspaniałą dekorację, która sprawia, że to naprawdę stylowe zoo. Oczywiście nie brakuje także nowoczesnych elementów, te powstają systematycznie i przyciągają coraz większe rzesze odwiedzających.

Zoo sprawia, że Wrocław jest wyjątkowym miastem przyciągającym całe rodziny z dziećmi. Pociechy będą zachwycone widokiem zwierząt, będzie to dla nich również doświadczenie edukacyjne. Oprócz tego do zwiedzenia jest szereg zabytków i innych atrakcji. Miasto udostępnia szeroki wachlarz usług z myślą o turystach. Aby zapoznać się z całością, najlepiej jest zatrzymać się na dłużej. Rodziny wybierają najczęściej hotele lub apartamenty. Wrocław oferuje ogromną ilość różnych opcji, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrze jest tak zaplanować czas, aby zarówno dorośli jak i dzieci miło spędzili czas. Nocleg w centrum to doskonała opcja, kiedy podróżujemy z małymi pociechami, zawsze można wrócić i odpocząć.

One thought on “Wycieczka do wrocławskiego Zoo”

  1. Sasa says:

    Zoo jest dobre ale głównie w ciepłe dni.
    My chodzimy często i dlatego warto kupić karnet

Comments are closed.