Wybierzmy to co najlepsze dla naszego maluszka

pol_pm_pojemnik-na-akcesoria-freckles-in-mint-9658_2Kompletowanie wyprawki to jedna z najprzyjemniejszych czynności, jakich podejmują się rodzice w czasie oczekiwania na maluszka. Otacza ich mnóstwo ubranek i akcesoriów, które są śliczne, mięciutkie i zaprojektowane z myślą o dziecku. Co z tego wszystkiego jest naprawdę potrzebne, a co może stanowić atrakcyjny dodatek?

Jeśli chodzi o kompletowanie wyprawki dla malucha, musimy zdać sobie sprawę z jej przeznaczenia. Inne przedmioty będą nam potrzebne w domu, inne do szpitala. Jeśli chodzi niezbędne rzeczy, które powinniśmy zabrać ze sobą do szpitala, to najlepiej jest udać się do niego wcześniej i zapytać, o to, co jest wymagane. W każdym szpitalu może to wyglądać nieco inaczej, jednak najpewniej będziemy potrzebować m.in. smoczka, pieluch jednorazowego użytku, pieluszek tetrowych, body, kaftaników, śpioszków, czapeczki, skarpetek, nosidełka dla dziecka przy wypisie ze szpitala, kocyka.

Oprócz przedmiotów, które należy zabrać ze sobą do szpitala, musimy wybrać te, które będą nam służyły w domu podczas pierwszych dni i tygodni wspólnego życia. Oprócz większej ilości różnorodnych ubranek potrzebne nam będą kosmetyki do kąpieli i pielęgnacji niemowlaka. Potrzebna nam będzie emulsja do kąpieli, oliwka, zasypka, maść na odparzenia, gruszka do nosa, malutkie nożyczki do paznokci oraz preparat do przemywania pępka. Koniecznie pomyślmy o wanience, ręczniku, a także o właściwym proszku do prania. Wszystkie kosmetyki muszą mieć atesty jakości i być przeznaczone do wrażliwej skóry niemowląt. Potrzebne nam będą również akcesoria niezbędne przy karmieniu piersią i karmieniu butelkowym. Zaopatrzmy się w butelki i kilka smoczków do niej pasujących, szczotki do jej czyszczenia, a także podgrzewacz do pokarmu. Maluszek przez pierwsze tygodnie a nawet miesiące będzie dużo spał, dlatego szczególnie zatroszczmy się o miejsce do jego odpoczynku. Kupmy wygodny materac, mięciutki i ładne pościel do spania, rożek, który dokładnie otuli malca i pomoże mu poczuć się bezpiecznie, jak w brzuszku u mamy oraz aksamitny kocyk.
Kompletowanie wyprawki najlepiej zacząć na kilka tygodni przed wyznaczonym terminem porodu. Zapewnijmy sobie trochę czasu, aby nie śpieszyć się, ale raczej na spokojnie pooglądać oferowane przez Colorstories artykuły i wybrać te najlepsze dla nas.