Wybieramy ślubnego fotografa – garść porad

lens-1209823_1280Datę pięknego wydarzenia, jakim jest Wasz ślub, macie już zaplanowaną. Powoli ruszają pierwsze przygotowania – wybór sali, ubrań, menu, obrączek oraz tworzenie listy gości. Najważniejsza w tym dniu jest oczywiście Para Młoda i jej emocje, a reszta zdaje się stanowić drugorzędny plan. Wybór fotografa ślubnego należy do priorytetów podczas przygotowań – to od niego w dużej mierze zależy sposób, w jaki będziecie wspominać swój wielki dzień. Jak wybrać dobrego fotografa?

Pasja i zaangażowanie przede wszystkim

Wydaje się, że zdjęcia może robić każdy. Nic trudnego przecież w naciśnięciu spustu migawki w odpowiednim momencie. Taką zasadą można kierować się jednak podczas plenerowej wycieczki lub rodzinnego spotkania, kiedy fotografowany obiekt jest statyczny, a ludzie mogą pozować tak długo, aż zrobimy jak najlepsze ujęcie. W przypadku fotografii ślubnej potrzebne jest jednak coś więcej. Znajomość technik fotografowania, profesjonalny sprzęt, dużo wyczucia, odpowiednie światło, ustawienie i poświęcenie – oto dekalog doskonałego fotografa ślubnego. Jego rola nie ogranicza się do naciśnięcia guzika – robienie zdjęć stanowi wyzwanie i stawianie czoła czasowi i presji. Fotograf ślubny musi być także niezwykle taktowny: powinien być wręcz niezauważalny. Spełnienie tych wszystkich cech jest niezbędne do tego, by otwierając album ze zdjęciami, znaleźć się jeszcze raz w tamtym miejscu i czasie. Fotografia ślubna Karina Giętkowska to jeden z takich fotografów, który wie, jak opowiedzieć wzruszającą historię za pomocą zdjęć. Dzięki temu za każdym razem podczas oglądania zdjęć będziecie czuć taką samą ekscytację, jak podczas ślubu.

Ślubne zdjęcia – emocje wiecznie żywe

Choć zdjęcie jest statycznym obrazem, to jeśli jest dobrze wykonane, potrafi uwiecznić emocje wypisane na twarzy oraz zawarte w gestach w taki sposób, że podczas oglądania go przenosimy się do tamtych wydarzeń niemal fizycznie. Począwszy od przygotowań, poprzez uroczystość w odpowiedniej instytucji, na weselu i gościach kończąc, fotografie muszą być wykonywane z taktem i wyczuciem. W tym dniu fotograf musi być obecny wszędzie tam, gdzie pojawia się kilka sekund wartych uwiecznienia, a jednocześnie na tyle elastyczny i dyskretny, by nikomu nie przeszkadzać. Fotografia ślubna Karina Giętkowska to fotograf spełniający wszystkie te wymagania. Jeśli robisz coś z pasji, wkładasz w to całe serce, a praca staje się przyjemnością, nie zaś obowiązkiem – to znacząco przekłada się na jej efekty.