Wybieramy nietypowe okna

realizacje_montay_1_20140414_1846733280W salonach sprzedaży okien znajdziemy ogromny wybór okien plastikowych, drewnianych czy aluminiowych. Co jednak z ich nietypowymi wymiarami?

Coraz więcej właścicieli firm oraz inwestorów decyduje się na wybór okien o nietypowych kształtach i wymiarach. Przeszklone wnętrza dają wrażenie większej przestrzeni i wyglądają oryginalnie i nowocześnie. Jednak nie tylko w biurowcach i przedsiębiorstwach nietypowe kształty okien sprawdzą się doskonale. Również w domach prywatnych coraz częściej decydujemy się na zakup okien o niestandardowym wyglądzie.

Czy wpływa to jednak wyłącznie na względy estetyczne? Okazuje się, że nie, ponieważ tego typu okna nie tylko wyglądają dobrze, ale są również energooszczędne, co dziś, przy wciąż wzrastających cenach energii okazuje się bardzo ważne.

Nowe okna  – stare budownictwo

Okna pcv w nietypowych kształtach i rozmiarach nie dziwią już nikogo, a elewacji dodają nowoczesnego wyglądu. Trapezy, łuki, skosy czy koła to tylko niektóre z kształtów dostępnych na rynku. Zazwyczaj okna o nietypowych kształtach montowane są w nowych budynkach, jednak specjaliści nie widzą przeszkód, aby również w starym budownictwie stosować nowatorskie rozwiązania.

O czym należy pamiętać?

Na stronie firmy Lazur z Poznania http://www.e-lazur.pl możemy przeczytać, że producenci okien prześcigają się w stosowanych technologiach, szerokościach ram, parametrach termicznych, kolorach i na wielu innych płaszczyznach. Osoby, które decydują się na wybór nietypowych okien muszą pamiętać jednak, że często mają one ograniczenia związane ze swoją budową i konstrukcją. Nie każde okno może być całkowicie otwierane bądź uchylane, dlatego też przed podjęciem decyzji należy zapytać producenta jakie możliwości ma dane okno. W ten sposób unikniemy przykrych niespodzianek w trakcie montażu i późniejszego użytkowania. Przed zakupem okien, które niewątpliwie są inwestycją na kilkadziesiąt lat, warto zdać sobie sprawę, że ceny standardowych okien plastikowych są o wiele niższe niż od tych, które będą robione specjalnie na nasze zamówienie. Często jednak ich wybór podyktowany jest niewielką przestrzenią, na której brakuje miejsca dla okien standardowych. Czas ich produkcji i dostawy jest dłuższy, ale oryginalne kształty i wygląd wynagrodzą dłuższy czas oczekiwania.