Wybieramy małe AGD do domu

Urządzanie nowej kuchni to nie tylko wybór odpowiednich mebli i płytek, ale także zakup sprzętu kuchennego, z pomocą którego będziemy sporządzać smakowite potrawy i napoje.

Małe AGD dostępne jest w wielu różnych wariantach, dlatego przed zakupami warto zorientować się, na jakie cechy produktu należy zwracać szczególną uwagę.

Aromatyczna kawa każdego dnia

Nie trzeba odwiedzać kawiarni, aby z samego rana napić się pobudzającego trunku, wystarczy dobrej jakości ekspres do kawy, a każdy zostanie baristą amatorem. Na rynku sprzęt ten dostępny jest w wielu różnych odmianach, dlatego ceny są bardzo różnorodne. Najtańszą opcją będzie z pewnością ekspres przelewowy, zaopatrzony w silnik, sitko oraz dzbanek z podgrzewaczem. Kawa w nim sporządzona szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom słabszego naparu. Jeżeli jednak zależy nam na jak najlepszym smaku, wówczas powinniśmy wybrać do swojej kuchni ekspres ciśnieniowy. Podstawowy model manualny, zaopatrzony w specjalne kolby, można zakupić już w cenie kilkuset złotych. Największą wygodę zapewni nam jednak ciśnieniowy ekspres automatyczny – wystarczy nacisnąć jeden przycisk a kawa sama się zrobi.

Zdrowe soki owocowe i warzywne

Człowiek każdego dnia powinien spożywać przynajmniej 3 litry płynu, jednak picie samej wody nie jest zbyt ciekawym rozwiązaniem. Z drugiej strony kupne soki i napoje gazowane pełne są ulepszaczy i cukru, dlatego ich regularne spożycie raczej nie jest zalecane. Dlatego miłośnicy słodkich, acz naturalnych napojów, powinni zainwestować w wyciskarki do skoków, które pozwolą codziennie raczyć się smakowitym napojem. Również ten produkt występuje w wielu wersjach, które różnią się od siebie ceną. Najprostszym rozwiązaniem będzie zakup ręcznej wyciskarki do cytrusów, zaopatrzonej w pneumatyczną rączkę, ułatwiającą wyciskanie. Jednak znacznie wygodniejsza będzie elektroniczna wyciskarka, która marnuje mniej produktu.

 Z kolei osoby lubiące gotować z pewnością zainteresują wielozadaniowe roboty kuchenne. Zaopatrzone w liczne nożyki i pojemniki, umożliwiają one ubijanie, szatkowanie, miażdżenie czy mielenie. Z takim urządzeniem godziny spędzone w kuchni będą znacznie przyjemniejsze, nawet totalny laik wyczaruje smakowite dania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *