Wszystko, co powinnaś wiedzieć o badaniu wzroku

Beautiful girl in a hat and glasses.Według badań, prawie 70% osób odczuwa takie dolegliwości jak: łzawienie, zaburzenie widzenia, zaczerwienienie oczu. Konieczne jest regularne badanie wzroku, o którym niestety często zapominamy.

U ludzi dorosłych takie badanie wzroku powinno być przeprowadzone minimum raz na dwa lata. Związane jest to z tym, że po 40 roku życia zaczynają pojawiać się takie choroby jak: jaskra, zwyrodnienie plamki itp. Początkowo nam to nie przeszkadza, nie odczuwamy nawet żadnych skutków. Z czasem następuje pogorszenie, a w późniejszych etapach, jeśli temu nie pobiegniemy, może doprowadzić to do ślepoty.

Jak wygląda badanie?

Każda wizyta u optyka czy okulisty rozpoczyna się od wywiadu. Należy wówczas powiedzieć czy nosimy już okulary, jaką ewentualnie mamy wadę wzroku, kiedy odbyła się ostatnia wizyta, jakie są niepokojące objawy, które nas dotyczą itp. Następnie wykonane zostanie badanie, które pozwoli na ocenę stanu zdrowia. Optyk bądź okulista sprawdzi powieki, wielkość i ruchomość gałek ocznych. Skontroluje ostrość wzroku, pole widzenia, widzenie barw, a nawet zbada przedni i tylny odcinek oka. Dokładne badania są w stanie wykryć różnorodne choroby albo nawet jej początkowe stadia. W wieku przypadkach udaje się zdiagnozować jaskrę czy odklejenie siatkówki.

Dobranie okularów

Jeśli nosisz okulary bądź też ich potrzebujesz niezbędne jest badanie wzroku, aby odpowiednio dobrać szkła. Nawet, jeśli od dłuższego czasu regularnie nosisz okulary bądź soczewki, niezbędne jest regularne udanie się do optyka, np. http://studiooptyczne9.pl/ i regularne wykonywanie badań. Może się okazać, że wada zmniejszyła się bądź też powiększyła i okulary, które obecnie nosisz się niewystarczające. W tym przypadku koniecznie należy dobrać nowe. Bez badania wzroku nie będzie to jednak możliwe. Dopiero na tej podstawie optyk bądź okulista jest w stanie dobrać odpowiednie soczewki adekwatne do wady wzroku i odpowiednio je ustawić, tak, aby skorygować wadę pacjenta. W praktyce oznacza to, że lekarz profiluje soczewki pod konkretne potrzeby pacjenta, W każdym przypadku będzie to wyglądało inaczej, dlatego też nie ma uniwersalnych okularów. Dzięki profesjonalnemu doradztwu w studio optyczne 9 wybierzesz nie tylko modne, ładne oprawki, ale również dobrane zostaną soczewki na miarę potrzeb Twoich oczu. Oprawki są przecież równie ważne, dlatego świetnie dobrane – będą również ozdobą, a nawet wydobędą piękno twarzy.