Jak wspomagać rozwój umysłu u dzieci?

bm-dziecko-1Mózg rozwija się przez cały okres dziecięcy, dlatego też to właśnie w tym wieku powinien mieć on do dyspozycji pełną gamę wartościowych składników. Odpowiednia dieta jest wobec tego podstawą, ponieważ tylko wtedy dziecko będzie mogło rozwijać swój umysł prawidłowo.

U dzieci w pierwszych latach życia mózg nie pracuje jeszcze tak, jak u osób dorosłych, ponieważ nie jest jeszcze całkowicie rozwinięty. Jego ośrodki formują się, uczy się on, jak należy odbierać i interpretować bodźce i na nie reagować. W związku z tym rodzice powinni zadbać o to, aby wspomagać rozwój umysłu już od pierwszych dni życia swojej pociechy.

 

Stymulowanie wzrostu mózgu u dzieci może odbywać się na kilka sposobów – przede wszystkim bardzo ważna jest odpowiednia dieta, aby organizm dziecka miał pod dostatkiem tych składników, które są mu najbardziej potrzebne. Równie ważne jest aktywizowanie umysłu, na przykład przez używanie stymulujących zabawek.

 

Za rozwój i pracę mózgu odpowiedzialne są między innymi witaminy z grupy B. Witamina B1, czyli tiamina niezbędna jest dla dobrego samopoczucia, ponieważ redukuje zmęczenie i zachęca do nauki i zabawy. Witamina B2 – ryboflawina jest niezbędna do pracy mózgu i budowy jego komórek, a także chroni przed wolnymi rodnikami. Witamina B12 oddziałuje na działanie układu nerwowego, wspiera wydolność psychofizyczną i układ sercowo-naczyniowy. Kwas foliowy z kolei pomaga w zapamiętywaniu. Dla mózgu ważne są również witamina C, witamina B5, witamina B3. Co więcej, oprócz witamin istotne są magnez, żelazo, potas, fosfor, cynk, wapń, również nienasycone kwasy tłuszczowe Omega.

 

Najważniejsze dla dziecka witaminy można dostarczać w sposób naturalny, poprzez zastosowanie bogatej i zbilansowanej diety. Można również wprowadzić specjalne suplementy diety, które rekomendowane są dla najmłodszych także w okresach niedoborów, na przykład jesienią i wiosną. Pełną gamę witamin wspierających działanie mózgu u dzieci można znaleźć w preparatach Visolvit (Visolvit.pl).

 

Na stronie internetowej Visolvit.pl znajduje się dokładny wykaz składników w preparacie, a także specjalna strefa z grami i zabawami dla najmłodszych.