Wrocławski Rynek

Jak każde miasto, Wrocław ma swoje serce. To Rynek, na którym zawsze tętni życie, jest gwarno i wesoło. To miejsce odwiedzane przez każdego turystę. Nie można zwiedzić miasta, nie zahaczając o najbardziej charakterystyczny teren. To tutaj odbywają się największe wydarzenia, jak Jarmark Bożonarodzeniowy, czy Sylwester.

Rynek jako miejsce bogate w zabytki

Powstał w XIII wieku, szacuje się, że w latach 1214 – 1232. W swoim obrębie ma wiele niesamowitych miejsc obowiązkowych dla każdego turysty, warto poznać jego historię, dzięki czemu możliwe jest wyobrażenie sobie jak kiedyś wyglądało życie.

• Stary Ratusz – to nie tylko ciekawa budowla, ale i Muzeum Narodowe mogące się pochwalić imponującymi eksponatami. Zbudowany został w późnogotyckim stylu, jednak można zobaczyć na nim również ślady późniejszych okresów. Budynek powiększano, by mógł jak najlepiej pełnić funkcje administracyjne. Niegdyś był siedzibą władz, bywali tam znakomici goście z całego świata, dziś tą role pełni Nowy Ratusz.
W sutenerach znajduje się równie bogaty historycznie lokal, a przy tym jeden z najstarszych w Europie – Piwnica Świdnicka.

• Bazylika św. Elżbiety Węgierskiej – znajduje się w północno-wschodniej części Rynku. Jej powstanie datuje się na XIII – XIV wiek. To budowla typowo gotycka. Wyróżnia się niesamowitą wieżą, która mierzy około 91 metrów. Na niej znajduje się taras widokowy, z którego można zobaczyć okolicę.

• Kamienice – Rynek otaczają zabytkowe kamienice, których widok jest niezwykle intrygujący. Doskonale pokazują, jak kiedyś wyglądało życie w mieście. Zachowane są w świetnym stanie, jest ich niemal 60. Przedstawiają elewacje pochodzące z różnych stylów, co stanowi niesamowitą skarbnicę wiedzy.

Wrocławski rynek zawsze tętni życiem, panuje tam niesamowity nastój, co potwierdzają odwiedzający. Trudno zwiedzać miasto bez zobaczenia rynku. Warto wspiąć się na wysoką wieżę Kościoła św. Elżbiety, by obejrzeć rozległą okolicę. Dodatkowo, na placu często odbywają się ciekawe wydarzenia, liczne koncerty oraz inne atrakcje. Magiczną atmosferę podkreślają krasnale, których na rynku jest bardzo dużo. To małe figurki umieszczone w różnych miejscach. Stanowią niesamowicie charakterystyczny element miasta.

Znajdź odpowiedni nocleg dla siebie

Zwiedzanie Wrocławia wiąże się z koniecznością znalezienia noclegu. W bliskim otoczeniu rynku znajduje się kilka hosteli wartych uwagi. To zdecydowanie najbardziej opłacalne miejsca, które gwarantują dobry dostęp do najważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Ogranicza to nie tylko koszty, ale i czas. Dojazd w godzinach szczytu może trwać naprawdę długo. Dodatkowo można zwiedzać rynek w dowolnym czasie. Znajduje się na nim mnóstwo lokali gastronomicznych oraz klubów. Hostel zapewnia odpowiednie warunki mieszkaniowe. Można zarezerwować osobny pokój lub wynająć pojedyncze łóżko w łączonych – to znacząco obniża koszty, a przy okazji można poznać ciekawych ludzi. Do dyspozycji mieszkańców jest wyposażona kuchnia, a także wspólny salon. To świetna propozycja szczególnie dla osób podróżujących w pojedynkę, nie będą narzekali na samotność.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez www.hostelamnesia.pl oferujący noclegi tuż obok Rynku we Wrocławiu