Woda jonizowana – w czym jest lepsza od tej zwykłej?

Jedną z podstawowych zasad zdrowej diety jest picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Woda stanowi około 70% ciała człowieka i bierze udział w wielu ważnych procesach zachodzących w organizmie. Zbyt małe nawodnienie organizmu może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, a skrajne odwodnienie grozi nawet śmiercią. Pić wodę trzeba z wielu powodów, jednak dzisiaj warto ją dodatkowo jonizować, by zyskać szereg dodatkowych korzyści dla zdrowia.

Woda jonizowana, czyli jaka?

Jonizowanie wody polega na poddaniu jej procesowi elektrolizy, czyli przepuszczeniu przez nią po prostu prądu elektrycznego. Odbywa się to w specjalnym urządzeniu, zwanym jonizatorem wody. W wyniku procesu jonizacji zawarte w wodzie sole mineralne rozpadają się na jony o ładunku dodatnim i ujemnym. Część wody zawierająca jony dodatnie ma odczyn kwaśny, natomiast część z jonami ujemnymi ma odczyn zasadowy, czyli alkaliczny. Jak się okazuje, oba rodzaje wody czyli woda alkaliczna oraz utleniona woda kwaśna mają niezwykłe właściwości. Ta pierwsza stosowana od wewnątrz pomaga utrzymać organizm w zdrowiu, natomiast druga jako świetny czynnik antybakteryjny wspiera pielęgnację skóry oraz przydaje się w dezynfekcji różnych przedmiotów i produktów spożywczych.

Dlaczego warto pić jonizowaną wodę alkaliczną?

Woda jonizowana alkaliczna ma szereg właściwości, których próżno szukać nawet w najlepszej wodzie mineralnej czy źródlanej:

  • Lepiej nawadnia komórki – woda alkaliczna ma inną strukturę niż zwykła woda, ponieważ składa się formacji o mniejszej liczby cząsteczek, co ułatwia jej przenikanie przez błonę komórkową.
  • Wspomaga krążenie krwi – woda alkaliczna wykazuje 2 razy niższe napięcie powierzchniowe niż zwykła woda, przez co jest bardziej ciekła. Ma to znaczenie dla krążenia krwi, która staje się mniej gęsta, co zapobiega powstawaniu skrzepów.
  • Odkwasza organizm – woda jonizowana pomaga utrzymać właściwe pH organizmu, czyli bardziej zasadowe. Zakwaszenie przyczynia się do powstawania różnych chorób, także nowotworów.
  • Ma silne właściwości antyoksydacyjne – pomaga walczyć z wolnymi rodnikami, których nadmiar w organizmie przyśpiesza procesy starzenia.

Picie wody jonizowanej przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Niestety wody takiej nie można tak po prostu kupić w sklepie, lecz trzeba sobie ją wyprodukować. Służy do tego specjalne urządzenie, czyli wspomniany już wyżej jonizator wody. Nie jest on tani, jednak w dobrych sklepach takich jak np. Sklep.Ateraz.pl można go kupić na raty.