Wnętrza nowoczesne, a zarazem przytulne

Obecne trendy dają dużo możliwości ludziom, którzy chcą mieć mieszkania z charakterem.

Niektóre z modniejszych pomysłów na aranżację wprowadzają chłód do wnętrz. Mogą się podobać, a jednocześnie może istnieć obawa, że zabraknie ciepła i przytulności. Obawa ta jednak jest bezpodstawna. Można wybierać, co się lubi, a jednocześnie mieć przyjemną i przyjazną przestrzeń.

Nowoczesne aranżacje wnętrz

Modne obecnie kolory to szarość, czerń oraz biel. To chłodne barwy. Szarość pojawia się na ścianach i na meblach. Często to ona dominuje we wnętrzach. Połączenia czerni, bieli oraz szarego to dosyć surowy wybór. Bardzo popularna jest obecnie aranżacja wnętrz z dominującym kolorem błękitnym. To częsty wybór do sypialni, salonu oraz łazienki. Błękit nie tworzy przestrzeni o surowym charakterze, ale też jest ona chłodna. Jeśli jeszcze uwzględnić modne obecne beton, szkło oraz stal, to rzeczywiście może pojawić się wątpliwość, czy takie mieszkania mogą być przytulne.

Pomysły na nadanie ciepła i przytulności

Można mieć beton na podłodze, szare meble czy nawet wystrój industrialny, a pomimo to mieć też wnętrza pełne ciepła. Wystarczy zdecydować się na projektowanie wnętrz przez specjalistów. Kiedy trzeba pogodzić sprzeczności, to zawsze powstaje z tego coś wyjątkowego. Można mieć swoje ulubione kolory oraz materiały, nawet jeśli są chłodne, a ciepło wprowadzić wraz z kolejną barwą. Ociepli wnętrze czerwień, beż, kremowy, pomarańczowy i jeszcze kilka innych barw. Przytulność wprowadzi ceglana ściana. Mogą to być odsłonięte cegły albo okładzina, która będzie je imitować. Jeśli chce się wprowadzić przyjemniejszy klimat do nowoczesnej chłodnej aranżacji, to niezastąpione są tkaniny. Można zdecydować się na włochate. Takie mogą mieć chłodne barwy, a i tak dodadzą wnętrzom przytulności. Ocieplą przestrzeń także tkaniny w ciepłych kolorach i wielobarwne. Materiałem, który sprawi, że aranżacja wnętrz stanie się cieplejsza, jest drewno. Drewniane mogą być meble albo podłoga.

To zestaw pomysłów, jak mieć chłodne i nowoczesne, a zarazem bardziej przytulne mieszkanie. Trzeba tak wszystko zestawić, by stworzyć piękne i wyjątkowe wnętrze. Przez kontrastowe zestawienia zyska ono bardzo ciekawy charakter. Rolą architektów jest sprawić jeszcze, by optymalnie wykorzystać przestrzeń i funkcjonalnie ją zagospodarować. To równie ważne, jak estetyka wnętrza.