Wiosna!!

Wiosną przyroda budzi się do życia, a Ty zaczynasz płakać. Oczy stają się zaczerwienione, pieką, Źle reagują na światło – to jasny sygnał dla Ciebie, że zaczął się sezon pylenia. Za Twoje załzawione, czerwone oczy odpowiedzialne są pyłki traw, drzew, chwastów, zbóż. Choć sezonu pylenia trudno uniknąć, to zdecydowanie można poprawić sobie komfort życia stosując odpowiednie preparaty.
Ludzkie oko jest bardzo czułym narządem, które odbiera 1.344.000 bodŹców wzrokowych dziennie. Naturalną jego ochronę stanowią łzy, które wypłukują „intruzów”. Jednak pyłki roślin, roztocza kurzu czy inne alergeny nie zawsze są wypłukiwane. Kiedy przedostaną się w głąb spojówki u osób nie odpornych na alergeny mogą one wywoływać uczulenie i miejscowe stany zapalne.
Przez wielu dolegliwości oczu wywołane czynnikami środowiskowymi są traktowane jako banalne – niesłusznie, gdyż lekceważone mogą doprowadzić do różnego rodzaju powikłań i chorób oczu. Ze względu na swą wrażliwość oczy powinny być otoczone przez nas szczególną troską. Warto więc zastanowić się, jak można o nie zadbać, aby w dużej mierze złagodzić dolegliwości i poprawić komfort życia.