Wino dla kobiet – jakie preferują?

Większość kobiet uwielbia wino. Z tego powodu jest ono często wybierane jako prezent dla nich na różne wyjątkowe okazje. Według statystyk jest to jeden z ulubionych podarunków, którym cieszą się kobiety. Na co zwracać uwagę przy wyborze wina dla nich?

Nie bądźmy banalni

Przeciętny pracowników zwyczajnego sklepu winiarskiego podpowie nam, że dla kobiet najlepiej sprawdza się wino słodkie lub półsłodkie, białe (ewentualnie różowe), raczej lekkie. Ale czy faktycznie tak jest? Taki trunek sprawdzi się dla młodych, początkujących z winem kobiet. W innym wypadku warto postawić na coś bardziej wyrafinowanego. Bądźmy oryginalni!

Bąbelki, czyli musujące wino dla kobiet

Znakomitym wyborem będzie wino musujące, które z pewnością przypadnie do gustu każdej kobiecie. Można spróbować np. wina Rosalia z winnicy Giusti. Jest ono niezwykle uniwersalne. Cechuje go rześkość, lekkość, świeżość, a przy tym nie jest ani przesadnie wytrawne, ani zbyt lekkie. Jest ono doskonałym wyborem zarówno na tzw. babski wieczór, jak i romantyczną randkę. Sprawdzi się także w roli aperitifu, a oprócz tego nada się do wznoszenia uroczystych toastów.
Generalnie każde wino musujące nada się jako upominek dla kobiety. Pamiętajmy jednak, by wystrzegać się kupowania najtańszych produktów z supermarketów, bo ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Nie bójmy się wydać trochę więcej – w końcu zależy na tym, by zrobić dobre wrażenie.

Sauvignon Blanc

Sauvignon Blanc to również ciekawa i kusząca propozycja. Jest on szczepem dość standardowym, ale jednocześnie urzekającym w smaku. Wszystkie wina tego szczepu wyróżniają się zachwycającymi, owocowymi aromatami, a często dodawana jest do nich także nuta zielonego pieprzu. Świetnie pasują one zarówno do delikatnych dań, jak i tych bardziej pikantnych.

Dlaczego wino?

Powszechnie uważa się, że kobiety uwielbiają wino. Skąd takie ich upodobania? Jest ono bowiem lekkie i mniej kaloryczne od innych trunków alkoholowych. Pasuje nie tylko na szalone imprezy, ale też jako dodatek do smacznego obiadu czy romantycznej kolacji. Rodzaj wina powinno się dobrać także do typu osobowości jego przyszłej konsumentki. Jest łagodna i delikatna? Najlepiej postawić na coś lekkiego. A może posiada bogaty temperament? Wówczas najlepiej wybrać wino pasujące do potraw pikantnych, z wyczuwalną nutą goryczki. Najważniejsze, by dowiedzieć się czegoś o kobiece, którą zamierzamy nim obdarować, a potem już zdajmy się na własną intuicję, ewentualnie… podpowiedzi bliskiego otoczenia. Warto też skorzystać z fachowej porady w specjalistycznym sklepie z rzadkimi gatunkami win.