Walka z otyłością w gabinecie dietetycznym

diet-403588_1280Szacuje się, że z powodu otyłości na świecie cierpią miliony osób, z czego rosnąca liczba to dzieci w wieku szkolnym. Niewiele jednak mówi się o tym, że otyłość to nie tylko względy wizualnie, na które zwykle jest zwracana uwaga, ale przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia fizycznego, a często i psychiki. Aby skutecznie zwalczyć otyłość trzeba często sięgać po pomoc profesjonalistów.

Wiele osób decyduje się na walkę z otyłością na własną rękę, wybierając jednak tylko jedną drogę, np. drastyczną zmianę diety albo nagłą aktywność fizyczną. Tymczasem w ten sposób można jedynie skrzywdzić własny organizm – skuteczny dietetyk Pruszków najlepiej podpowie, jak radzić sobie z otyłością.

Otyłość – problem złożony

W wielu przypadkach otyłość jest problemem trudnym do zwalczenia, bo niezwykle złożonym. Wiele osób cierpiących z jej powodu posiada takie mechanizmy działania i przyzwyczajenia, które zakorzenione były jeszcze w wieku dziecięcym czy nastoletnim; to powoduje, że trudnie jest się ich pozbyć. Nierzadko walka z otyłością jest niełatwa również z uwagi na nieleczone i niezdiagnozowane schorzenia fizyczne, które trzeba najpierw zwalczyć, aby dana osoba miała szansę zrzucić wagę. Niemniej istotny jest nieprawidłowy styl życia i przekonanie danej osoby, że nie można go w żaden sposób zmienić. W końcu, otyłość to również  problem psychiczny i nierzadko efekt odreagowywania silnego stresu i braku akceptacji poprzez zajadanie smutków.

Wielopoziomowa walka z otyłością

Z powyższych powodów zawsze walka z otyłością powinna być wielopoziomowa oraz rozbudowana. Co to oznacza? Na pewno konieczne jest zasięgnięcie profesjonalnej pomocy, ponieważ skuteczny dietetyk Pruszków jest w stanie nie tylko przeanalizować czynniki fizjologiczne, ale również psychiczne danego schorzenia. W ten sposób można ustalić przyczyny pojawiającej się otyłością, a następnie walczyć z nimi poprzez program dietetyczny, który jest indywidualnie dostosowany do potrzeb danej osoby. Nierzadko również wiąże się to ze współpracą z innymi specjalistami, np. trenerami. Ta kompleksowość działań powoduje, że otyłość jest zwalczyć łatwiej, zaś brak natychmiastowych efektów nie zniechęca dzięki psychicznemu wsparciu oferowanemu w poradni dietetycznej.

Walka z otyłością jest warta podjęcia z uwagi na zdrowie fizyczne i psychiczne, także w przyszłości. Zrzucenie zbędnych kilogramów może raz na zawsze pomóc w zostawieniu dotychczasowych problemów za sobą.