Walka z łysieniem

Bardzo trudno jest walczyć z łysieniem spowodowanym czynnikami genetycznymi i nieuchronnym starzeniem się skóry. Jednak w sytuacji zaburzeń hormonalnych odpowiednia terapia może powstrzymać utratę włosów.
Włosy można wzmocnić wykorzystując zdrową dietę, bogatą w składniki mineralne, witaminy, węglowodany. Ażeby włosy zdrowo rosły i wyglądały potrzebują między innymi białka i żelaza – należy, więc spożywać odpowiednią ilość czerwonego mięsa, ciemnozielonych warzyw, orzechów i jajek. Warto też spożywać dostateczną ilość owoców i warzyw i dostarczyć organizmowi dzięki nim bardzo potrzebne witaminy A, B, C i E.
Łysieniu może zapobiec także masaż głowy. Regularne i delikatne ugniatanie skóry przyczynia się do lepszego ukrwienia cebulek włosowych. Trzeba go wykonywać bardzo ostrożnie, aby nie spowodować mechanicznego wyrywania włosów.
Ponadto, powinno się zadbać o odpowiednie kosmetyki wyselekcjonowane do stylu włosów. Na rynku istnieje kilka witaminizowanych preparatów. Możemy wybrać środki zwiększające objętość, połysk i witalność.