Walka z odmrożeniami twarzy

lekarz-sluchaOdmrożenia twarzy, bagatelizowane przez długi czas, mogą wpłynąć bardzo nieestetycznie na wygląd cery ludzi w każdym wieku. Na skórze tworzyć się charakterystyczna, czerwona skorupa, która dodatkowo po przemywaniu wodą z mydłem nabiera dziwnej, świecącej struktury. Skóra nie oddycha, a w czasie gwałtownych zmian temperatur na policzkach pojawiają się zaczerwienienia niemalże w kolorze buraka.

Na tego typu problemy z cerą jak najbardziej zaradzić może dermatolog. Przepisać może on różnorodne preparaty oraz maści dostępne w aptekach, ale nie można przy tym zapominać także o zbawiennej mocy ziół, których o skuteczność nawet byśmy nie podejrzewali.

Ziołowe maseczki lekiem na zaczerwienienia twarzy

Zaczerwienienia twarzy gwałtownie obniżają jej wartość estetyczną, dlatego im wcześniej zabierzemy się za kurację, tym lepiej. Współczesna dermatologia oprócz maści i kremów radzi przede wszystkim maseczki z naturalnych składników, przygotowywanych poprzez obróbkę cieplną. Idealnym przykładem być może maseczka z siemienia lnianego. Ziarna tego specyfiku kupić można w każdej aptece dosłownie za grosze. Gotuje się je we wrzącej wodzie przez kilkanaście minut, potem odcedza. Ziarna są miękkie, ale dzięki wodzie wytwarza się charakterystyczny, galaretowaty napój. Pijąc go regularnie, ochraniamy nasze narządy wewnętrzne, co przecież także będzie miało przełożenie na stan estetyczny naszej skóry, bo wszystko, co dzieje się wewnątrz naszego organizmu, zawsze znajdzie odbicie na zewnątrz. Ziarna nakłada się w formie maseczki na twarz. Po piętnastu minutach, zaschnięte ziarenka siemienia lnianego należy zmyć delikatnie, pomagając sobie letnią wodą. Po około dwóch tygodniach cera nabiera sprężystości i zaczynamy zauważać ku naszemu zdumieniu, że czerwona skorupa po prostu zaczyna pękać.

Dermatolog rekomenduje

Dermatolodzy czerpiący wiedzę z ziołolecznictwa i leków przygotowywanych na bazie natury polecają nie tylko siemię lniane. Pozytywnie wypowiadają się także na temat maseczek z mieszanki skrzypu oraz pokrzyw, polecają także maseczki z ogórka oraz soku z cytryny. Pacjenci chętnie wykorzystują wszelkie nowinki z natury.