Wakacje we wrześniu? Dlaczego nie!

Niejako automatycznym skojarzeniem z wakacjami jest okres lipiec-sierpień. Niemniej, nie oznacza to, że w innych miesiącach nie można odpocząć i liczyć na wysoką temperaturę (nie ma co ukrywać, że pogoda ma wpływ na wypoczynek). Trzeba tylko wiedzieć, jaki kierunek należy wybrać.

Możliwości jest więcej niż mogło się wydawać

Zacznijmy może od tego, że nie można narzekać na brak wyboru. Problemem jest nieświadomość tworzących się możliwości. Można powiedzieć, że prognoza pogody powinna być częściej oglądana. Nie wszystkie kraje znajdują się w takim samym klimacie (teoretycznie wiemy o tym, ale praktyka pokazuje coś zupełnie innego).

Czas na podanie przykładów

Jaki temat tekstu by nie był – zawsze najbardziej na wyobraźnie działają przykłady. Powiedzmy sobie o Izraelu. Osoby, które wybiorą się we wrześniu do Izraela mogą się zetknąć z bardzo wysoką temperaturą ciepła (nawet ponad 30 stopni). W tytule tekstu odnieśliśmy się do września, ale warto powiedzieć, że w przypadku Izraela nawet w listopadzie jest bardzo ciepło. Z pewnych przyczyn nie interesuje Was ten kraj? W takim wypadku koniecznie zapoznajcie się z kolejną propozycją!
Kolejna propozycja to Fuerteventura. Być może wiecie, że jest to hiszpańska wyspa znajdująca się we wschodniej części archipelagu wysp kanaryjskich. Mówimy o jedynej wyspie (biorąc pod uwagę wspomniany archipelag), która nie dzieli się na dwie strefy klimatyczne. W pozostałych przypadkach sytuacja wygląda tak, że możemy wyróżnić łagodną i wilgotną północ oraz południe, które jest cieplejsze i zarazem suche. Fuerteventura gwarantuje nam natomiast idealną temperaturę. Maksymalnie powinno być około 26 stopni (minimalnie około 19 stopni). Dodatkowo warto podkreślić, że wyspa charakteryzuje się tym, że mamy do czynienia z mocnym wiatrem. Jeśli więc należycie do grona amatorów sportów wodnych, to dla Was bardzo dobra informacja. W sumie to grono zadowolonych osób powinno być nawet większe. Niemniej, nie jest to najistotniejsze w tym tekście.

Tym razem powiemy sobie o Bułgarii. Być może dla niektórych to zaskakujące, ale fakty mówią same za siebie. Wczasy w Bułgarii są bardzo dobrym rozwiązaniem w okresie od czerwca do września. Naturalnie we wrześniu nie ma upałów, ale pogodę można uznać za bardzo przyjemną. Najniższa temperatura to około 15 stopni a najwyższa około 24 stopnie. Jeśli obawiacie się deszczu, obawy te są zupełnie bezpodstawne. Deszcze może się pojawić, ale są to mniej więcej 4 dni w miesiącu.
Poprzestańmy na tych trzech przykładach. Jeżeli bardzo dokładnie czytaliście tekst to macie świadomość, że tego typu przykładów jest wiele. Na pewno wiecie też, że przytoczone w tekście miejsca nie tworzą żadnego rankingu. Można powiedzieć, że miejsca wybrane były losowo. Mimo tego cel tekstu został jak najbardziej zrealizowany – w końcu celem było udowodnienie, że wakacje w wrześniu mogą być bardzo dobrym pomysłem i to jak najbardziej udało się pokazać. Co więcej – teraz też każda osoba bez problemu znajdzie pozostałe przykłady atrakcyjnych lokalizacji.