Wakacje w Sopocie

Kochasz morze i wszystko co z nim związane? Marzysz o luksusowym wypoczynku, który zregeneruje twoje siły i zapewni energię na co najmniej kolejny rok? W takim razie wybierz wakacje w Sopocie.

Sopot – miasto pełne atrakcji

Położony pomiędzy Gdańskiem, a Gdynią Sopot to miasto wręcz tętniące ilością atrakcji. Tu każdy – bez względu na wiek czy zainteresowania – znajdzie przysłowiowe coś dla siebie. Co zatem oferuje nam malowniczy Sopot?

Sopockie Molo – to bez wątpienia najbardziej charakterystyczny obiekt miasta. Samo molo złożone jest z dwóch części: lądowej (określanej również mianem Skweru Kuracyjnego) oraz drewnianej. Do części lądowej zaliczamy plac, na którym znajdziemy zabytkową fontannę, latarnię morską, muszlę koncertową oraz liczne bary i restauracje. Część drewniana to oczywiście główny pomost wraz z pokładami. Warto dodać, iż stężenie jodu w miejscach najbardziej wysuniętych w morze jest aż dwukrotnie wyższe od tego odnotowywanego na lądzie.

Krzywy Domek – Krzywy Domek to budynek sprawiający wrażenie żywcem wyjętego z surrealistycznych obrazów Salvadora Dali. Jego wyszukaną, absolutnie niepowtarzalną formę docenił portal Village of Joy, umieszczając na pierwszym miejscu listy 50 najdziwniejszych budynków świata. Na co dzień mieszczą się tu biura różnego rodzaju firm, w tym gabinety kosmetyczne, sklepy, puby i restauracje. Warto wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w tym magicznym miejscu, gdyż każdy uczestnik ma prawo do złożenia podpisu na „Ścianie Sławy” budynku.

Aquapark Sopot – a teraz coś dla miłośników wodnych atrakcji. Jeśli kochacie pływać, ale macie już dość zabawy w morzu, to koniecznie zajrzyjcie do znajdującego się tu Aquaparku. Oprócz tradycyjnego basenu znajdziemy tu liczne zjeżdżalnie, saunę, SPA, kręgielnię, a nawet restaurację Pick&Roll.

Noclegi

Po całym dniu zabawy i zwiedzania warto solidnie odpocząć i zregenerować utracone siły; najlepiej w miejscu komfortowym i dobrze wyposażonym. Niestety, zdecydowana większość znajdujących się w mieście hoteli oferuje pokoje w dość wysokich cenach. Z kolei prywatne kwatery nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Gdzie zatem warto nocować? Jeśli cenisz sobie wysoką jakość i luksus idący z parze z atrakcyjną ceną, to wybierz nocleg w Sopockich Apartamentach (www.sopockieapartamenty.com). Apartamenty – umiejscowione zaledwie 50 m od plaży – odznaczają się niezwykle wysokim standardem wykończenia i posiadają pełne wyposażenie, w tym ergonomiczne meble, telewizor oraz bezprzewodowy internet. To świetne rozwiązanie dla rodzin oraz większych grup, ponieważ pozwala na wynajem luksusowego noclegu w wyjątkowo przystępnej, niskiej cenie.