Wakacje 2017 – północne Włochy

Północne Włochy są niezwykle zróżnicowane – od przepięknych zabytkowych miast po wybrzeże Adriatyku, góry i jeziora. Północne Włochy to Werona, Turyn, Wenecja, Padwa, Mediolan – wszystkie te miasta to idealne miejsca zarówno na rodzinne wakacje, wypad z przyjaciółmi czy romantyczny weekend w towarzystwie ukochanej osoby, włoskiego jedzenia i pysznego wina.

Specyficzny klimat Włoch da się odczuć w każdym miejscu, niezależnie od tego, czy jest to północ czy południe. Pyszne jedzenie, tradycja i wspaniałe widoki to domena każdego regionu tego kraju.

Mediolan atrakcje

Co warto zobaczyć w Mediolanie? Jest on pełen atrakcji, dlatego przed wyjazdem należy chociaż przez moment nieco o nim poczytać i zaplanować sobie trasę zwiedzania tak, aby zobaczyć jak najwięcej pięknych miejsc.

Piazza Duomo i Katedra Narodzin św. Marii – znajduje się w samym centrum Mediolanu. Trzeba się nastawić na to, iż jest to miejsce bardzo zatłoczone o każdej porze dnia, jednak warto uzbroić się w cierpliwość.

Galeria Vittorio Emanuele II – to piękne, klimatyczne kamieniczki, gdzie znajdują się teraz przeróżne butiki znanych projektantów, a także kawiarnie oraz restauracje.

Teatr La Scala – to jedna z najbardziej znanych scen operowych na całym świecie, warto ją zobaczyć niezależnie od tego, czy jesteś ogromnym fanem muzyki klasycznej czy nie. Wstęp kosztuje tylko 7 euro, a wnętrze zapiera dech w piersiach.

Zamek Sforzów i park Sempione – na jego terenie znajdują się fantastyczne fontanny, a także  muzeum Castello Sforzesco, gdzie mieści się jedno z dzieł życia Michała Anioła – Pieta. Na terenie parku Sempione można z powodzeniem odpocząć, zaplanować piknik w pięknym otoczeniu natury. Znajduje się tam również Torre Branca, drugi najwyższy punkt widokowy w Mediolanie.

Mediolan słynie jako stolica mody. Dlatego oczywiście warto się wybrać tam na zakupy. Ulice Via Montenapoleone, Via Della Spiga, Via Manzoni i Via Sant’Andrea tworzą Quadrilatero d’Oro, gdzie znajdziemy marki światowych projektantów. Bardziej przystępne cenowo jest Corso Buenos Aires, tu znajdziemy sieciówki oraz tańsze sklepy z odzieżą i dodatkami. Nawet jeśli nie planujemy zakupów, mimo wszystko warto to miejsce zobaczyć.

Samolotem do Mediolanu

Loty do Mediolanu nie należą do najtańszych, jednak jeśli planujemy wybrać się poza sezonem turystycznym, z pewnością znajdziemy tańsze bilety lotnicze. Warto zawsze bukować loty z wyprzedzeniem – wtedy oferty są o wiele bardziej korzystne i mamy pewność, że będą miejsca zarówno w hotelach jak i w samolocie.