Usługi zakładów pogrzebowych – na co zwrócić uwagę?

ever-burning-fire-1181859-1280x960Nikt z nas nie chciałby stawać przed wyborem zakładu pogrzebowego, jednak na takie sytuacje zazwyczaj nie mamy wpływu. W wielu wypadkach nie przykładamy dużej wagi do wyboru tego typu firmy. Kryteria ekonomiczne w obliczu utraty bliskiej osoby często przestają mieć dla nas znacznie. Dobrze byłoby zapoznać się z ofertą domów pogrzebowych zawczasu, jednak większość z nas nie ma na to ochoty, co jest również zrozumiałe.

Usługi firm pogrzebowych – na co warto zwrócić uwagę?

Kiedy przychodzi konieczność wyboru zakładu, który zorganizuje pogrzeb bliskiej nam osoby, bardzo trudno jest podjąć jakąkolwiek decyzję. Zwłaszcza kiedy sytuacja ta spada na nas nagle. Często nie mamy czasu się do niej przygotować. Dokonanie wyboru jest jednak konieczne. Naszym obowiązkiem wobec zmarłego jest wyprawienie mu godnego pogrzebu. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnej firmy, warto jest zapoznać się z ofertą przynajmniej kilku instytucji tego typu. Niekiedy konieczne są dodatkowe usługi takie jak na przykład transport zwłok. Warto zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie zakłady oferują taką możliwość. Dobrze jest wybrać zakład pogrzebowy samodzielnie, ewentualnie za pośrednictwem zaufanej osoby. Nie należy kierować się sugestiami, które możemy otrzymać na przykład od pracowników szpitala.

Jeżeli zmarły miał jakieś życzenia dotyczące swojego pogrzebu, jego bliscy powinni postarać się o ich realizację. Warto jest sprawdzić, czy dana firma ma w ofercie przykładowo kremację zwłok. Prześledźmy również co zawiera cennik usług pogrzebowych. Ceny oferowane przez niektóre firmy mogą się nam wydać atrakcyjne na tle konkurencji, jednak może się okazać, że wiele usług, z których chcielibyśmy skorzystać nie jest wliczonych w cenę i musimy zapłacić za nie dodatkowo. Pracownicy dobrego zakładu pogrzebowego powinni cierpliwie rozmawiać ze swoim klientem, ich zadaniem jest również doradzanie mu najbardziej korzystnych dla jego sytuacji rozwiązań. Mieszkańcy dużych miast są na uprzywilejowanej pozycji, mogą bowiem wybierać pomiędzy usługami wielu domów pogrzebowych. Jedną z firm wyróżniających się na warszawskim rynku usług pogrzebowych jest Memento Mori. Usługi pogrzebowe Memento Mori Warszawa to sprawdzona marka, która przez lata swojej działalności zdobyła zaufanie ogromnej rzeszy klientów. Firma dokłada wszelkich starań, żeby oferowane przez nią usługi pogrzebowe były na jak najwyższym poziomie.

FreeImages.com/Arkadiusz Frankowicz.