Ubranka niemowlęce – moda czy wygoda ?

Każdy rodzic kupując ubranka dla niemowląt pierwsze co dostrzega, to czy ubranko jest ładne. Wybierając się jednak na zakupy po ubranka niemowlęce musimy wybrać, czy zależy nam na modzie, czy też na wygodzie dziecka? A może da radę jakoś powiązać jedno i drugie?

Jakie ubranka będą tymi wygodnymi?

Obecnie mamy ogromny wybór w sklepach, jeśli chodzi o ubranka dziecięce. Ciuszki dla niemowląt zachwycają barwną kolorystyką, suwaczkami, guziczkami, emblematami i innymi ozdobnymi elementami. Natomiast czy tego typu elementy jakkolwiek wpływają na wygodę? Z pewnością ubranka przyozdobione będą tymi modnymi, ale nie zawsze wygodnymi. Zamiast wybierać kaftanik z zapięciem na pleckach – wybierzmy to z zapięciem na boku. Ozdobna kolorowa wstążeczka będzie równie ładna co ozdobne guziczki, ale co najważniejsze – będzie dużo wygodniejsza dla maluszka. Wystające elementy mogą przeszkadzać maluszkowi i podrażnić bardzo wrażliwą i delikatną skórę.

Bluzy i kaftaniki zakładane przez głowę są ładne, ale czy wygodne dla dziecka? Dzieci nie lubią się ubierać, a zwłaszcza w ubrania, których założenie przysparza problemów. Bluzy zakładane przez głowę wymagają wcześniejszego rozciągnięcia w rękach, co również będzie niepraktyczne dla rodzica.

Producenci ubranek bardzo często dodają różnego rodzaju syntetycznych dodatków, które sprawiają, że ubranko wygląda ładniej, aniżeli tradycyjna zwykła bawełna. Natomiast bawełna będzie dla dziecka najlepsza i przede wszystkim najzdrowsza. Bawełna, a zwłaszcza ta naturalna – oddycha i nie podrażnia skóry, nie wywołując przy tym alergii. Bawełna również rozciąga się na tyle, że nie krępuje ruchów dziecka.

Wydaje się to być śmieszne, ale niektórzy rodzice wybierają dużo za dużo ubranko tylko dlatego, że jest ono ładne, a w sklepie akurat nie było odpowiedniego rozmiaru. Kupowanie ubranek w większych rozmiarach nie będzie dobre. Zbyt luźne ubranko spowoduje dyskomfort malucha zwłaszcza, jeśli maluch zaczyna raczkować. Wtedy zbyt długie nogawki czy rękawy będą się ściągać.

To samo tyczy się czapeczek. Z pewnością dużo lepiej jest wybrać te z uszami i ze sznureczkami. Nie tyle, że jest ona dużo wygodniejsza dla dziecka, ale jest dużo cieplejsza. Uszy dziecka są bardzo delikatne, podatne na wszelkie zapalenia i przeziębienia. Starając się więc chronić dziecko – powinniśmy wybrać tą mniej modną czapeczkę z uszami i sznureczkami. Dla starszego dziecka idealnym wyjściem będzie kominiarka – czapeczka i szalik w jednym.

W kwestii spodenek – najlepszymi będą te zapinane w kroku – wygodne dla dziecka i dla rodzica. I tutaj przy różnego rodzaju zatrzaskach trzeba uważać, by nie były one zbyt twarde i mocne.

Odpowiadając na pytanie co jest ważniejsze – moda czy wygoda – zdecydowanie odpowiadamy – wygoda. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć i jedno i drugie – i modę i wygodę. Bowiem mamy ogromny wybór, a na rynku jest wiele sklepów, które oferują nam zarówno wygodne i odpowiednie ubranka dla dziecka – ładne i kolorowe.