Trend dla odważnych kobiet

Aktualny sezon modowy z pewnością należy do kolejnego, w którego łamane są ogólnie przyjęte zasady.

Tym razem odwrócone zostały reguły, które zapewne przez większość społeczeństwa uważane są za nienaruszalne. W tym sezonie, nie chowamy bielizny pod ubraniem, ale wręcz przeciwnie – eksponujemy ją na koszulach, bluzach oraz innych częściach garderoby. Brzmi nieco absurdalnie, prawda? Okazuje się jednak, że bieliźniany trend wcale nie wygląda tak absurdalnie, na jaki zapewne brzmi.

Bielizna w zeszłym sezonie mocno nawiązywała do mody, która panowała latach 90. ubiegłego wieku. Kobiety nosiły wtedy bardzo minimalistyczne sukienki z bielizny na swoich koszulkach. Nieco wcześniej całkiem podobnie prezentowały się koszulki wykonane z satyny, które były wzbogacone o koronki. Aktualne trendy poszły do przodu o wiele bardziej niżeli moglibyśmy rok temu przypuszczać i na pewno jest to bardzo odważny krok.

Jak to wygląda w praktyce? Na t-shirty, koszule, bluzki (a nawet bluzy) zakładamy miękkie i delikatne biustonosze, skórzane topy lub fantazyjne gorsety. W połączeniu z garniturami do złudzenia przypominającymi piżamy, możemy stwierdzić że moda wyszła z sypialni na ulicę. Co ciekawe, ten trend nie jest kolejnym wymysłem blogerek modowych, gdyż został on zaciągnięty wprost ze światowych wybiegów. Taka wyeksponowana bielizna pojawiła się chociażby na pokazach Kenzo czy u Prady. Najpopularniejsze sieciówki bardzo szybko podłapały panujący trend i przygotowały swoje propozycje, które można znaleźć w takich sklepach jak Zara, Stradivarius, H&M oraz w wielu innych.

Niemniej jednak, nadal wiele kobiet zadaje sobie pytanie – w jaki sposób poradzić sobie z tak odważnym trendem? Poleca się łączyć ze sobą skrajności, co pozwoli na zachowanie odpowiedniego kontrastu pomiędzy elementami garderoby. Zwyczajne, dzienne koszulki będą dobrze wyglądać z koronkowymi stanikami, zaś eleganckie koszule powinny współgrać ze skórzanymi topami. Możliwości kombinacji jest mnóstwo, więc zapewne każda kobieta znajdzie swoją indywidualną inspirację, dzięki której uda jej się wpasować w panujące trendy.