Finanse

Jak szybko porównywać kredyty gotówkowe?

Często się zdarza, że kiedy z tych czy innych przyczyn zajdzie potrzeba pożyczenia gotówki, zaczynamy się zastanawiać jak to zrobić, żeby to było dla nas jak najmniej uciążliwe, zarazem najbardziej opłacalne. O najlepszych sposobach, przeczytasz w tym wpisie.

Kiedy zaczynamy w sieci szukać informacji na ten temat, dowiadujemy się, że najlepiej jest porównać poszczególne oferty, by wyłonić najkorzystniejszą. Zastanawiamy się wówczas jak szybko porównać kredyty gotówkowe, czy chodzić od banku do banku z kartką i ołówkiem w ręku robiąc notatki?

Gdzie szukać pomocy?

Zdecydowanie nie musimy tracić czasu na przechadzki po bankach, gdyż w tej chwili mamy do dyspozycji nowoczesne rozwiązania. W czasach rozwoju internetu i powszechnej cyfryzacji nasze zadanie jest bardzo ułatwione. Wystarczy, że odwiedzimy jeden z licznych rankingów kredytów gotówkowych lub porównań, które są dostępne w sieci.

Porównanie kredytów gotówkowych, czy też ranking daje nam taką możliwość, że znajdziemy w jednym miejscu kilkadziesiąt ofert wraz ze z ich podstawowymi parametrami. Wygodnie sprawdzimy marżę, prowizję, oprocentowanie, wysokość RRSO (co to jest RRSO?), a nawet ratę. Zaoszczędzimy w ten sposób sporo czasu i wysiłku, a zostaną nam do zrobienia tylko dwie rzeczy, a mianowicie wybranie oferty i złożenie wniosku, który możemy wypełnić i przesłać bezpośrednio ze strony, na której znajduje się ranking.

Na co zwrócić uwagę?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji i złożeniem wniosku warto jednak przyjrzeć się dokładniej prezentowanym ofertom. Analiza i porównywanie parametrów takich jak marża, prowizja, RRSO, czy całkowita kwota do spłaty będzie dla wielu osób trudna. Dlatego też, by szybko porównywać kredyty gotówkowe, możemy uprościć sobie drogę i pominąć tę analizę skupiając się na wysokościach rat, oczywiście dla takich samych kwot kredytu branego na taki sam czas. Dlaczego akurat skupić się na wysokościach rat? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ponieważ rata ujmuje wszystkie koszty kredytu, dzięki czemu pozwala nam w najszybszy, a zarazem dokładny sposób ustalić, czy dana propozycja będzie się dla nas opłacać. Trzeba tylko pamiętać, żeby porównywać kredytu o tym samym czasie trwania i kwocie.

Jeśli lubisz matematykę i zależy Ci na wyborze naprawdę najtańszej oferty, najlepiej jest kierować się wskaźnikiem RRSO. Jest on podawany w ofertach, ale można też obliczyć go samodzielnie. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że o ile wybierzesz tę samą wysokość kredytu i okres kredytowania, wynik porównania według raty, według RRSO i według całkowitego kosztu kredytu powinien być taki sam.

Jeśli szukasz szerszego przewodnika o wyborze kredytu, polecamy ten wpis – jak wziąć kredyt rozsądnie?

Możliwość komentowania Jak szybko porównywać kredyty gotówkowe? została wyłączona