Niemcy to nasz bezpośredni sąsiad. Jest to największy kraj UE, drugi po USA najczęściej wybierany kierunek przez emigrantów (5% obywateli), który od lat gwarantuje stabilny wzrost wysokich pensji. Powinniśmy się cieszyć, ponieważ póki co, nie zanosi się na jakąkolwiek zmianę. Ten artykuł kieruje do uczniów, którym nie po drodze z niemieckim. Uwaga! Robicie sobie większą krzywdę niż myślicie. Dowód nr. 1 – wielu moich kolegów w wieku +25 lat bierze płatne korepetycje niemieckiego za 80 zł/godzina! Nie bądź łoś, oto 3 sposoby na pokochanie oraz szybką naukę tego języka!

Niemcy to nasz bezpośredni sąsiad. Jest to największy kraj UE, drugi po USA najczęściej wybierany kierunek przez emigrantów (5% obywateli), który od lat gwarantuje stabilny wzrost wysokich pensji. Powinniśmy się cieszyć, ponieważ póki co, nie zanosi się na jakąkolwiek zmianę. Ten artykuł kieruje do uczniów, którym nie po drodze z niemieckim. Uwaga! Robicie sobie większą krzywdę niż myślicie. Dowód nr. 1 – wielu moich kolegów w wieku +25 lat bierze płatne korepetycje niemieckiego za 80 zł/godzina! Nie bądź łoś, oto 2 sposoby na pokochanie oraz szybką naukę tego języka!

Zacznij słuchać muzyki po niemiecku!

Jak znam życie, nikt czytając ten artykuł nie przypuszczał, że Niemcy mogą mieć dobrą muzykę. Zdziwilibyście się jak bardzo. Rap, pop, czy rock w języku niemieckim jest na bardzo wysokim poziomie. Osiągnięcie 100 mln wyświetleń teledysku na yt przez artystę to żadne osiągnięcie… Nic dziwnego, skoro w porównaniu do polskich muzyków, Niemcy tworzą dla 4-krotnie większej publiki (128 milionów osób mówiących po niemiecku). 4-krotnie większa branża powoduje, że zyskowność ze sprzedaży albumów oraz biletów na koncert rośnie nie kilka, ale kilkadziesiąt razy.

Co zyskasz dzięki słuchaniu niemieckiej muzyki? Przede wszystkim wsłuchasz się w akcent i zrozumiesz, że nie jest on taki straszny! Naprawdę! Pamiętaj, że actions follow emotions ~ działania podążają za emocjami. Gdy tylko polubisz język niemiecki, nauka nie powinna sprawiać Ci takiego dużego problemu.

Ucz się codziennie

Dzisiejsze pokolenie ma ułatwione zadanie w temacie nauki języków obcych. Wystarczy, że załączysz na 25 minut dziennie smartfon oraz zaczniesz się uczyć. 25 minut dziennie wystarczy, aby na sprawdzianach w 3 Liceum dostawać same piątki! Jeśli nie wiesz od czego zacząć, wejdź na podstawyniemieckiego.pl i rozpocznij darmowy kurs. Prześledź każdą z lekcji, jednocześnie zapisując na kartce w zeszycie swoje braki. Słówka, których nie potrafisz zapisuj na żółtych karteczkach, zaś zasady gramatyczne próbuj opanować za pomocą przykładowych zdań.

Najważniejszym elementem w nauce niemieckiego jest cierpliwość. To wartościowa cecha, której nie posiadła większość dorosłych. Jeśli mam dać Ci jedną radę, powiem – zaciskaj pięści i idź na przód! Niemiecki przyda Ci się o dużo bardziej niż angielski!

Related Posts