Szambo może być potrzebne również Tobie

Mogłoby się wydawać, że w XXI wieku nie będzie już żadnych problemów z wywozem nieczystości, albowiem wszędzie działać będą systemy kanalizacji miejskiej.

Niestety w chwili obecnej nadal istnieje wiele miejsc, gdzie nie możliwe jest podłączenie się do systemu kanalizacji. Jeśli taki przypadek wystąpił na Twojej działce to nie masz się czym denerwować, albowiem jest na to rozwiązanie, które może się okazać nawet lepszym, aniżeli podłączenie do sieci miejskiej

Zainwestuj w porządny, betonowy zbiornik na szambo

W pierwszej chwili warto sprawdzić czy na Twojej działce może być zbudowane szambo, albowiem może okazać się, że w miejscowym planie zagospodarowania terenu jest zarządzenie, iż w danym miejscu może powstać wyłącznie przydomowa oczyszczalnia ścieków. Jeśli okaże się, że dostaniesz zgodę to wówczas musisz pamiętać, że lokalizacja szamba jest określona na podstawie obowiązujących przepisów. Odległość od drzwi i okien musi być większa, niż 5 metrów. Natomiast odległość od studni musi wynosić minimalnie 15 metrów, a od granicy działy 7,5 m. Należy tego przestrzegać, jeśli nie chcemy mieć później żadnych problemów z tego tytułu. Wybrany przez nas zbiornik na szambo powinien cechować się przede wszystkim trwałością i szczelnością. Te dwa elementy to kluczowe kwestię, albowiem tylko dzięki nim będziemy mogli bezproblemowo użytkować szambo. Wybierając odpowiedni model warto zdecydować się na szambo betonowe, które w razie potrzeby może być rozbudowane. Elementem na jaki trzeba zwrócić uwagę jest również pojemność szamba, albowiem zazwyczaj występują on w pojemnościach od 4 do 12 metrów sześciennych. Wybór uzależniony powinien być od ilości mieszkańców w domu oraz celu w jakim szambo jest budowane.

Wybierz solidną firmę, a na pewno nie będziesz żałował

Wiele firm na rynku specjalizuje się w budowie oraz montażu szamba najwyższej jakości. Jeśli jesteś zainteresowany taką usługą to już teraz poszukaj firmy, które będzie spełniać wszystkie Twojego oczekiwania. Najlepiej postawić na speców z okolicy, albowiem wówczas transport nie wyjdzie drogo, a wiadomo, że nie jest to małe urządzenie. Jeśli okaże się, że za jakiś czas w naszym rejonie powstanie miejski system kanalizacji to wówczas szambo może stać się zbiornikiem retencyjnym, który przeciwdziała zatykaniu się podziemnego uzbrojenia.