Jakie śniadanie zrobić dla niejadka?

jedzace-dzieckoPrzygotowanie zdrowego i smacznego śniadania dla niejadka może być sporym wyzwaniem dla rodzica. Nie powinno się jednak dawać za wygraną, ponieważ śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia – dzięki niemu dziecko otrzymuje potrzebną mu energię do zabawy i nauki.

Śniadanie dla niejadka powinna być przede wszystkim urozmaicone, atrakcyjnie podane, a także zdrowe. Nie powinny z kolei zawierać wysoko przetworzonych produktów, nie powinny być zbyt tłuste i posiadać tak zwanych pustych kalorii, czyli najlepiej zrezygnować z wszelkiego rodzaju batoników czy niezdrowych płatków śniadaniowych.

 

Kanapki

To najpopularniejsze danie podawane o poranku – łatwe przygotowaniu i dające szerokie możliwości. Można przygotować zarówno kanapki standardowe, jak i na słodko, na przykład mogą być one wzbogacone o dżem dla dzieci. Do przygotowania pysznej kanapki wystarczy ser, wędlina oraz warzywa, na przykład ogórek, pomidor, plaster sałaty, kiełki. Można też wzbogacić kanapki o pasty warzywne, pasztety, ciekawym połączeniem jest też masło orzechowe i dżem dla dzieci. Warto też pamiętać o tym, że zdrowsze będzie pieczywo pełnoziarniste, razowe od pszennego. Najlepiej zadbać o to, aby kanapka każdego dnia była inna!

 

Tortilla

To kapitalny zamiennik dla chleba. W naleśnik tego rodzaju można zawinąć różne warzywa, można dodać pastę czy pasztet. Tortillę można kupić jako gotową lub można przygotować ją samodzielnie, na przykład zdrowe i pyszne są tortille gryczane lub przygotowane z mąki z ciecierzycy.

 

Musli z owocami

Zamiast mleka z kolorowymi i często niezbyt zdrowymi płatkami śniadaniowymi można wybrać zdrowszą i bardziej urozmaiconą alternatywę – musli ze świeżymi owocami w jogurcie lub mleku, a także z dodatkiem bakalii i orzechów. Takie danie także daje nieograniczone możliwości komponowania smaków – przykładowo jako owoce można wybrać jabłka, banany, maliny, truskawki czy nektaryny.

 

To tylko kilka naszych propozycji na śniadania dla niejadka – zapraszamy do podzielenia się swoimi propozycjami!

Materiał opracowany we współpracy z herbapol.com.pl