Słodkiego, miłego życia

tort-weselnyUtarło się już, że żaden ślub nie może obejść się bez tortu. To w końcu symbol słodkiego i miłego życia Państwa Młodych w ich nowym, wspólnym już życiu. Tort to weselny słodki gadżet, bez którego ani rusz – w końcu czekają na niego wszyscy goście, którzy choć symbolicznie skosztować chcą weselnego smakołyku i obserwować wspólne krojenie tortu przez Państwa Młodych. Warto więc postarać się o wyjątkowy tort, który smakował będzie bajecznie, a wyglądał wprost nieziemsko. Trzeba jednocześnie wiedzieć, że tak jak ze strojami, ozdobami, dekoracjami, samochodami, itd., także w dziedzinie tortów ślubnych co sezon panuje inna moda… A jaka dominuje w sezonie obecnym? O tym opowiemy już za chwilę.

Niepowtarzalny urok

Choć być może nie wszyscy przykładają wagę do weselnego tortu, to jednak dla wielu osób, zwłaszcza zaś dla Państwa Młodych i ich rodziców, tort ma olbrzymie znaczenie. To, jaki tort zostanie wybrany wpływa na ogólny obraz imprezy. Źle dobrany tort, za mały, niesmaczny, czy po prostu nieatrakcyjny może na długo pozostawić niesmak. Odpowiednio dobrany sprawi, że idealnie wpasuje się on w klimat imprezy, a także i w temat (oczywiście w przypadku, gdy urządzamy wesela tematyczne).

Hity na ten sezon

Obok wiecznie modnych i rozchwytywanych tradycyjnych tortów ten sezon obfituje w tzw. torty niestandardowe. Są to przede wszystkim tzw. nagie torty (z angielskiego: naked akces), czyli lekkie, biszkoptowe słodkości pozbawione grubych kremów, czy innych past cukrowych. W tego rodzaju tortach na pierwszym planie znajduje się baza tortu, czyli to co w nim najcenniejsze , mianowicie biszkopt. Innym typem tortów są te z alkoholem, jednak pamiętać należy, iż ten rodzaj słodkości nie nadaje się do serwowania niepełnoletnim gościom. Właśnie dlatego o ile zdecydujecie się właśnie na niego, a na waszym weselu będą dzieci, oprócz tortu alkoholizowanego zadbajcie i o to, by znalazł się i odpowiednik bez alkoholu, by zaspokoić smak i apetyt najmłodszych. Ważne jest, by przygotowanie takiego tortu powierzyć naprawdę dobrej cukierni, która posiada doświadczenie w przygotowywaniu tortów weselnych. To właśnie dzięki ich wiedzy i umiejętnościom tort nasączony zostanie rodzajem alkoholu, który wydobędzie z niego to, co najsmaczniejsze. Tort z alkoholem to zdecydowanie opcja dla prawdziwych smakoszy i osób dorosłych, które nie muszą unikać wysokoprocentowych trunków.

Decydując się na tradycyjny tort z kremem, najlepszym wyborem będzie czekoladowy lub z bitą śmietaną. Ten rodzaj słodkości cieszy się szczególnym wzięciem u wszystkich łasuchów, którzy potrafią docenić niesamowitą słodycz rozpływającą się w ustach, a także delikatność tego typu przysmaku.

To oczywiście nie wszystkie propozycje. Kolejna to torty ozdobione owocami. To szczególnie chętnie wybierane torty w okresie letnim i jesiennym, które nie tylko smakują nieziemsko, ale i wyglądają wyjątkowo ponętnie. W sezonie chętnie wybieranymi propozycjami były torty z truskawkami. Obecnie można wciąż pokusić się o tort z borówkami amerykańskimi, czy mandarynkami. To jednak nie jedyne możliwości, bowiem z nieco bardziej wyszukanych propozycji kusząco wyglądają chociażby torty z papają, ananasem, a nawet … kokosem. Te i inne propozycje zadziwią zarówno ciekawą formą i wyglądem, a ponadto wprost rozpłyną się w ustach.

Artykuł przygotowany przy współpracy z portalem ślubnym wesele-slub.com