Jak się skutecznie odchudzać.

Problem nadwagi dotyczy sporej części naszego społeczeństwa, i niestety cały czas się pogłębia. Wiele osób próbuje w jakiś sposób sobie poradzić z przyrastającymi kilogramami, jednak nie zawsze robią to skutecznie. Nie wystarczy bowiem jedynie przestać dużo jeść, żeby schudnąć o kilkanaście kilogramów, ważne w całym procesie jest kilka istotnych czynników.

Nastawienie psychiczne

Osoby zaczynające odchudzanie muszą mieć pełną świadomość tego, jak ono może przebiegać i na co się nastawiać. Jeśli ktoś myśli, że po tygodniu głodówki na stałe zjedzie z wagą kilkanaście kilo, to bardzo szybko uświadomi sobie, że jest inaczej i straci cały zapał. Przy odchudzaniu należy sobie postawić cele, ale takie możliwe do zrealizowania w dłuższym okresie czasu. Trzeba pamiętać o tym, że cały proces może trwać miesiącami, i będzie wymagał pewnych wyrzeczeń i przede wszystkim dużej konsekwencji. Warto również zastanowić się nad motywacją, jaka skłania kogoś do podjęcia walki z nadmiarowymi kilogramami. Jeśli jest to tylko pogoń za modą, bez wewnętrznego przekonania, to prawie na pewno prędzej czy później wszystko się zakończy.

Dieta

Dieta ma kluczowe znaczenie dla procesu odchudzania, można wręcz powiedzieć, że bez niej na pewno nic się nie uda. Przede wszystkim należy w pewnym stopniu ograniczyć ilość spożywanych pokarmów, ale nie może to być drastyczna głodówka albo zupełne wyeliminowanie niektórych elementów. Najlepsze rezultaty daje dieta zbilansowana, dostarczająca wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Należy unikać w niej tłustych, ciężkich potraw, słodkich napojów i przekąsek, a w zamian wprowadzić większą ilość warzyw i owoców. Ważne jest także to, żeby ilość zjadanych posiłków dopasować pod względem kalorycznym do potrzeb. Jeśli się zbyt gwałtownie zmniejszy porcje, to może się okazać, że ktoś będzie chodził cały czas głodny. A to pierwszy krok do tego, żeby zacząć niekontrolowanie podjadać i w ten sposób zniweczyć cały wysiłek.

Ruch fizyczny

Bez aktywności fizycznej żadne odchudzanie raczej nie zda egzaminu, dopiero połączenie tych dwóch elementów pozwoli uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Przede wszystkim trzeba podkreślić to, że wysiłek fizyczny powinien być regularny, najlepiej kilka razy w tygodniu. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż intensywne, ale rzadsze treningi. Możliwości jest w tym względzie naprawdę dużo, bardzo dobre rezultaty daje między innymi pływanie, bieganie czy jazda na rowerze. Bardzo dużo daje także zmiana codziennych nawyków, czyli spacery w miejsce samochodu czy wychodzenie po schodach zamiast jazdy windą, przy tym także można spalić sporo kalorii.

Zobacz również http://odchudzonie24.com

One thought on “Jak się skutecznie odchudzać.”

  1. Publikersi says:

    Dokładnie tak – dieta, ruch i samodyscyplina.

Comments are closed.