Schody z klinkieru

_Bardzo łatwo jest rozpoznać schody z klinkieru. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z czymś innym, efektownym i jakościowym. Klinkier prezentuje się po prostu lepiej niż inne materiały budowlane, z których wykonywane są schody, czy elewacje. Wygląda nowocześnie, innowacyjnie i niezwykle elegancko.

         Bardzo łatwo jest rozpoznać schody z klinkieru. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z czymś innym, efektownym i jakościowym. Klinkier prezentuje się po prostu lepiej niż inne materiały budowlane, z których wykonywane są schody, czy elewacje. Wygląda nowocześnie, innowacyjnie i niezwykle elegancko.

Schody z klinkieru można zauważyć domach jednorodzinnych i w budynkach użyteczności publicznej. Mają różne kształty, gdyż klinkier jest na tyle elastycznym materiałem, że pozwala na wykonanie wielu rozmaitych form. Nie ma w tym względzie ograniczeń i można zamówić cegiełki w różnych kształtach i rozmiarach. W dodatku jego układanie jest tak łatwe i szybkie, że jest materiałem bardzo chętnie wybieranym. Niemalże w ogóle nie wchłania wody, dlatego też nie wymaga dodatkowych izolacji przeciwwilgociowych. Plastyczność klinkieru pozwala na wykonanie z niego nie tylko schodów, ale także takich elementów dekoracyjnych, jak na murki, krawężniki czy cokoły. Schody z klinkieru świetnie prezentują się, jako schody zewnętrzne, ale też tarasowe, czy ogrodowe.

Szeroka gama barw klinkieru pozwala na stworzenie bardzo interesujących kompozycji dekoracyjnych. Schody z klinkieru mogą być utrzymane w chłodnych, rustykalnych, czy innowacyjnych klimatach. Np. schody grafitowe, granatowe, czy szare świetnie prezentują się w budynkach użyteczności publicznej, formach i urzędach, natomiast ciepłe odcienie brązów i czerwieni w  domach jednorodzinnych. Osoby lubiące śmiałe awangardowe kompozycje mogą sięgnąć po klinkier w odcieni żółci, zieleni, niebieskiego, a nawet połączyć je w jednej barwnej mozaice.

Schody z klinkieru są nie tylko piękne, ale także bardzo wytrzymałe i odporne na upływ czasu. Klinkier jest wypalany z naturalnych piasków i glin, jest przy tym bardzo odporny na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, na korozje i złe warunki atmosferyczne. Schody klinkierowe są odporne na mróz, wysokie temperatury i promienie słońca. Naturalnie wypalane kolory klinkieru nie blakną wraz z upływem czasu, ale nabierają niezwykłej szlachetności, dlatego klinkier nie jednokrotnie okazuje się inwestycją wielopokoleniową.

Schody klinkierowe są przyjazne dla środowiska i człowieka, dlatego są rewelacyjne jako schody tarasowe, w połączeniu z płytkami klinkierowymi tworzącymi całe tarasy. Nie zbierają kurzu, zabrudzeń, łatwo jest je umyć, nie wymagają dodatkowej konserwacji. Naturalne materiały, z jakich są wykonane tworzą przyjazny mikroklimat dla człowieka.