Rzeczy, których nie wiesz o klockach Lego

szyba_star_1Pewnie w dzieciństwie również miałeś klocki Lego. A jeśli nie to z pewnością układasz je teraz z własnym dzieckiem czy wnukiem.

Klocki Lego to świetna alternatywa dla nowoczesnych technologii. Zabawa, która zapewnią rozrywkę na naprawdę wysokim poziomie, jednocześnie dbając o rozwój kreatywności dziecka. Jest z pewnością kilka rzeczy, o których nie masz pojęcia. Oto fakty, które dotyczą Lego.

Lego do Księżyca

Czy wiesz, że kolumna zbudowana z 40 miliardów klocków Lego sięgnęłaby Księżyca? Bez obaw, materiału na taką konstrukcję starczyłoby bez problemu. Do dziś powstało ponad 700 miliardów klocków. Oznacza to, że na każdego mieszkańca Ziemi przypadają średnio 94 klocki.

Klocki wymyślił…stolarz

Był on Duńczykiem i nazywał się Ole Kirk Christiansen. Miał czterech synów i to właśnie dla nich wymyślił pierwsze zabawki. Były to m.in. kaczki na kółkach. Na tyle spodobały się dzieciom, że założył firmę Lego. Produkował tam zabawki wyłącznie z drewna. Pierwsze plastikowe zabawki wyprodukowano w 1947 roku. Jednak firma na dobre postawiła na rozwój tej technologii dopiero w 1960 roku. Przyczynił się do tego przypadek, a właściwie pożar. W jego wyniku spłonęła, bowiem część budynku, w której produkowano drewniane zabawki.

Wszystkie klocki do siebie pasują

Bez znaczenia jest to, kiedy, do której serii i w jakiej fabryce zostały wyprodukowane. Dlatego bez obaw możesz podarować dziecku klocki z własnego dzieciństwa.

Encyklopedia Lego

Klocki stały się tak bardzo popularne, że stworzono o nich encyklopedię. Nazwano ją Legopedia. Znajdziesz na niej niemal wszystko. Poprzez informacje o kolekcjach, postaciach czy fakty o twórcach i historii firmy. Dostępny jest również chat, gdzie kolekcjonerzy i fani Lego mogą wymienić się informacjami, pochwalić własną kolekcją czy zadać nurtujące pytanie.

Wciąż produkowane są coraz to nowe serie klocków

Klocki produkowane są dla niemal każdego. Zarówno dla małych dzieci, jak i starszych czy nastolatków, a nawet dorosłych. W http://nasze-zabawki.pl/ możesz kupić przeróżne kolekcje: Friends, Minecraft, Star Wars, Księżniczki Disney’a, Ninjago, Super Heroes, Speed Champion, Mixels, Technic, Creator, Elves, Minifigurki itp. Każda z nich jest orygninalna i wyróżnia się spośród innych pomysłami, połączeniami, postaciami, zawartością elementów. W sklepie dostępne są również klocki Lego Duplo, przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Na stronie znajdziesz również specjalne pudełka do przechowywania Twojej kolekcji klocków.