Jak rozwija się rynek e-commerce w Polsce?

mygift-sklep-internetowyCoraz więcej Polaków korzysta z zakupów internetowych. Cenimy je ze względu na różnorodność, atrakcyjne ceny oraz wygodę. Wobec tego w internecie pojawia się coraz więcej sklepów on-line, które nie mogą narzekać na brak zainteresowania.

Polski rynek e-commerce z roku na rok ma się coraz lepiej. Zgodne z raportem, który został przygotowany dla platformy Shoper, aż trzy czwarte właścicieli sklepów internetowych zanotowało w ubiegłym roku wyższe przychody w porównaniu z rokiem poprzednim. Dla 40 procent sklepów wzrost był 10-30 procentowy, natomiast co dziesiąty sklep on-line może pochwalić się dwukrotnym wzrostem przychodów.

Takie dane bardzo dobrze świadczą o naszym rynku e-commerce. Polacy przekonali się do zakupów internetowych i wielu z nas korzysta z nich regularnie, na przykład ma swoje ulubione sklepy, używa platform aukcyjnych. Co więcej, rośnie również zainteresowanie zakupami zagranicznymi, w szczególności w Chinach.

Na szczególną uwagę zasługuje również coraz bardziej atrakcyjna oferta dla prowadzących sklepy internetowe. Dzisiaj do dyspozycji mają oni specjalne platformy, z którymi otwarcie własnego sklepu on-line jest bardzo proste. Do wyboru jest szeroka gama usług marketingowych w internecie, które pomagają w rozreklamowaniu biznesu i przyciągnięciu nowych klientów. Naprzeciwko potrzebom rynku e-commerce wychodzą też firmy logistyczne, które wprowadzają do oferty specjalne usługi, a także operatorzy płatności elektronicznych, na przykład Blue Media (platnosci.bm.pl).

Sprzedawcy także idą z duchem czasu, ponieważ wiele z nich inwestuje w swoje sklepy – wprowadza certyfikaty bezpieczeństwa SSL, systemy płatności internetowych, jak wspomniane platnosci.bm.pl oraz inne, również zakłada profile na portalach społecznościowych, dzięki którym można łatwo komunikować się z klientami stałymi i pozyskiwać nowych. Wspomniane badania dla Shoper wskazały też, że co dziesiąty sklep planuje rozpoczęcie działalności również na rynkach zagranicznych. To wszystko dobrze wróży dla polskiego rynku e-commerce oraz dla samych klientów!