Rodzaje blachy na garaż

Metal work at Forward Operating Base FalconGaraż blaszany posiada lekką konstrukcję, którą łatwo można zmontować na wybranym, płaskim podłożu. Takie garaże cieszą się ogromną popularnością z uwagi na ich niskie koszty nabycia lub wybudowania. Producenci garaży blaszanych oferują różne typy i rozmiary blachy służącej do ich wzniesienia.

Blacha ocynkowana i trapezowa na garaż

Istnieją generalnie dwa rodzaje blach służących do realizacji konstrukcji garażu blaszanego, czyli popularnego blaszaka. Jest to blacha ocynkowana i trapezowa.

W pierwszym przypadku można wyróżnić dodatkowo blachy ocynkowane:

  • ogniowo obustronnie,
  • elektrolitycznie jednostronnie,
  • elektrolitycznie obustronnie.

Blacha ocynkowana ogniowo obustronnie ma srebrny, charakterystyczny kolor i jest odporna na korozję. Jej grubość to około 0,5 mm, jest super wytrzymała i nawet bez konserwacji antykorozyjnej przetrwa w niezmienionym stanie do 10 lat.

Blacha ocynkowana elektrolitycznie jednostronnie jest zupełnie inna niż blacha ocynkowana ogniowo, ponieważ ma kolor czarny. Ocynkowanie występuje wyłącznie po jednej, zewnętrznej stronie garażu, ale najczęściej garaż wykonany z takiej blachy wyposażany jest w drzwi i dach ocynkowany obustronnie. Blacha ocynkowana elektrolitycznie musi być koniecznie zabezpieczona antykorozyjnie, w przeciwnym wypadku jej powierzchnia wytrzyma około 2 lat w zetknięciu z czynnikami atmosferycznymi.

Blacha ocynkowana elektrolitycznie obustronnie jak sama nazwa wskazuje, jest ocynkowana z obu stron i bez konserwacji wytrzymuje do 2 lat w niezmienionym stanie. Należy ją więc okresowo zabezpieczać antykorozyjnie. Także ma kolor czarny, podobnie jak przy jednostronnym elektrolitycznym ocynkowaniu.

Blacha trapezowa powlekana oryginalnie akrylem dostępna jest w wielu różnych kolorach i jest to najtańsza z blach służących do wznoszenia garaży blaszanych. Niestety, jej wytrzymałość jest niewielka.

Dla kogo garaże blaszane?

Niezależnie od rodzaju wybranej blachy, garaże blaszane oferowane m.in. przez firmę Alicja, są odpowiednim wyborem dla właścicieli samochodów, którzy nie posiadają zbyt dużych środków na ich wzniesienie. Producent garaży wykona je szybko i tanio, a kupujący będzie mógł dzięki nim zapewnić względnie bezpieczne miejsce postojowe dla samochodu lub motoru. Garaż blaszany z powodzeniem zabezpieczy pojazd przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych na blachę i poszczególne podzespoły samochodu. Jego karoseria zaś będzie chroniona przed zniszczeniem lub uszkodzeniem w wyniku celowego lub niezamierzonego działania osób trzecich.