Renesans popularności kuchni polskiej

Nie jest tajemnicą, że ostatnie lata przyniosły modę na różnego rodzaju kuchnie egzotyczne.

Obecnie we wszystkich dużych miastach w Polsce można bez trudu znaleźć co najmniej kilka lokali serwujących swoim klientom dania kuchni takich krajów, jak na przykład Indie, Japonia czy Tajlandia. Sushi, które jeszcze kilkanaście lat temu miało status raczej rarytasu, dzisiaj stanowi nieomal standardowy składnik jadłospisu dla wielu Polaków. 

Wydaje się jednak, że to, co jeszcze pewien czas temu było modą, obecnie powoli zaczyna się przeradzać w antymodę. Innymi słowy, można zaobserwować zaczątku powrotu od kuchni egzotycznych do typowych potraw kuchni polskich. Przy czym warto zaznaczyć, że nie jest to kuchnia polska w swojej standardowej, codziennej odmianie, lecz polska tradycja kulinarna w całej swojej okazałości i bogactwem liczącej kilkaset lat tradycji. Kuchnia polska to przecież nie tylko przysłowiowy bigos i karkówka, lecz również cała mnogość wykwintnych i pysznych dań na bazie dziczyzny, unikatowe dania mięsne, kasze czy wreszcie miody pitne. Możemy być pewni, że taki catering, chociaż pozornie nie jest aż tak wyrafinowany jak zestaw dań z kuchni tajskiej, zrobi na naszych gościach o wiele lepsze wrażenie, niż najbardziej nawet ekstraordynaryjna egzotyka(wiadomo przecież, że chociaż kuchnia polska nie jest tak barwna i pstrokata, jak kuchnie innych krajów, to jednak pod względami smakowymi polskie potrawy z całą pewnością plasują się w ścisłej europejskiej, a może nawet światowej czołówce).

Catering z kuchni polskiej to również doskonały pomysł na wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe. Oczywiście, pierwszą potencjalną okolicznością, jaka nasuwa się tutaj na myśl, są wesela, zwłaszcza jeżeli miejscem organizacji takiej imprezy jest pałac lub na przykład dworek szlachecki. W takim wypadku catering na bazie tradycyjnej, historycznej kuchni polskiej będzie znakomicie korespondował z klimatem miejsca. Jednak bogactwo polskiej tradycji kulinarnej jest na tyle obszerne, że z powodzeniem można z niego korzystać również przy wszelkiego rodzaju innych imprezach, takich jak na przykład urodziny czy nawet eleganckie firmowe bankiety(w takim wypadku zamiast dziczyzny daniem głównym może być na przykład tradycyjna polska przepiórka w sosie żurawinowym).