Przeszczep włosów – zalety zabiegu

wlosy-przeszczepPrzeszczep włosów to zabieg coraz częściej wykonywany w Polsce. Decydują się na niego głównie mężczyźni, co wynika z faktu, że dużo szybciej tracą oni włosy na głowie niż kobiety.

Przeszczep włosów to zabieg coraz częściej wykonywany w Polsce. Decydują się na niego głównie mężczyźni, co wynika z faktu, że dużo szybciej tracą oni włosy na głowie niż kobiety. Spowodowane jest to nadmierną ilością hormonu testosteronu, który prowadzi do łysienia. Wielu mężczyzn zamiast walczyć ze swoimi kompleksami, podejmują decyzję o zgoleniu wszystkich włosów. Wówczas nie muszą martwić się tak zwanymi zakolami lub łysymi plackami na głowie co powoduje u nich dość duże kompleksy. Są jednak i tacy, którzy podejmując decyzje o skorzystaniu z pomocy kliniki transplantologii włosów, która bez najmniejszych problemów poradzi sobie z tą kwestią. Panowie po zabiegu są zadowoleni, a przede wszystkim znów zaczynają wierzyć w siebie i to, że mogą być atrakcyjni. Jakie są więc plusy takiego zabiegu, które wciąż podejmuje się tak mało przedstawicieli płci męskiej?

Zalety zabiegu transplantologii włosów

  • Panowie nie muszę mierzyć się z decyzją o konieczności zgolenia głowy na łyso. Dla wielu to bardzo trudna decyzja i nie mogą się oni z nią pogodzić. Chcą jednak wyglądać poważnie i nie dawać kolegom powodów do żartów, taki sposób wydaje się być ostatecznością. Zabieg przeszczepu włosów pomoże im zaakceptować siebie i cieszyć się ponownie bujnymi włosami jak za starych, dobrych czasów.
  • Mężczyźni nie muszą wydawać już niebotycznych kwot pieniędzy na drogie kosmetyki, który producenci obiecują niesamowite efekty w postaci odrastających włosów. Tak naprawdę w ogóle nie działają, a mężczyźni mają tylko złudne nadzieje i coraz bardziej pusty portfel. Zamiast wydawać pieniądze na coś, co kompletnie nie działa, kwotę tę powinno się przeznaczyć na efektywny zabieg, który wyleczy kompleksy przedstawiciela płci męskiej raz na zawsze.
  • Zabieg przeszczepiania włosów jest całkowicie bezbolesny, ponieważ lekarz dokonuje go w znieczuleniu miejscowym. Nie ma jakichkolwiek powodów do obaw. To główny czynnik, dla którego mężczyźni wciąż oddalają decyzję o zabiegu, ponieważ są mało odporni na ból i obawiają się przykrych konsekwencji. Odpowiednio przeprowadzony zabieg odbędzie się bez jakiegokolwiek bólu. Jest to jednak prawdziwa operacja, aczkolwiek dokonywana pod okiem specjalisty, który dokładnie określa wszystkie potrzeby swojego pacjenta. Tutaj bardzo ważny jest wybór odpowiedniej kliniki, która ma doświadczenie w tego rodzaju zabiegach, a efekty klinika udostępnia do wglądu swoim wszystkim pacjentom, aby mogli być spokojni o swój przypadek.
  • Blizna, która niestety zostaje na głowie może być całkowicie ukryta właśnie przez włosy. Zabieg bowiem polega na wycięciu paska skóry z tylnej i bocznej części głowy pacjenta. O jej wielkości decydują indywidualne potrzeby osoby, na której przeprowadzany jest zabieg. Stosowana jest tutaj jednak specjalna technika zszywania skóry, która minimalizuje widoczność blizny i sprawia, że wielokrotnie jest ona praktycznie niewidoczna. Jeśli więc panowie rezygnują z zabiegu ze względu na możliwie widoczną ingerencję chirurga, można spokojnie odrzucić ten argument.
  • Zdecydowanie zaletą zabiegu jest wyeliminowanie kompleksów i możliwość cieszenia się swoim własnym wyglądem jeszcze przez długi czas. Wydawać by się mogło, że brak włosów u mężczyzn nie powinien w żaden sposób negatywnie wpływać na ich samoocenę. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak wielu mężczyzn czuje się nieatrakcyjnych właśnie ze względu na ten aspekt. Przeszczep włosów pozwoli całkowicie pozbyć się złego wrażenia na swój temat i na nowo czuć się męskim i atrakcyjnym, zwłaszcza dla kobiet – bo przecież na tym zależy mężczyznom najbardziej.
  • Zabieg jest jednorazowy i nie ma potrzeby wykonywać go kilkakrotnie. Przeszczepiany jest płat skóry razem z włosami, a nie pojedyncze włoski, dzięki czemu tylko od stanu skóry zależy jak długo włosy będą utrzymywać się na naszej głowie. Oczywiście konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, nawilżanie i regeneracja zarówno skóry głowy jak i włosów, jednak po takim zabiegu jest to normalne.