Przeprowadzki międzynarodowe – przeprowadzka do Niemiec

spedycjaWielu Polaków decyduje się na przeprowadzkę do naszych zachodnich sąsiadów – wybieramy Niemcy przede wszystkim ze względu na lepsze perspektywy zatrudnienia oraz wyższe płace, ale również bliskość, dlatego też ewentualne odwiedziny rodziny czy znajomych nie wymagają czasochłonnych i kosztownych dojazdów.

Berlin, Drezno, Monachium, Dortmund, Dusseldorf, Hanower – kierunki przeprowadzek Polaków są bardzo zróżnicowane. Przeprowadzka do Niemiec, jak każda przeprowadzka międzynarodowa, powinna być zawsze dobrze zorganizowana niezależnie od celu. Chociaż może się wydawać, że ze względu na mniejszy dystans w razie potrzeby będzie można przewieźć mienie dodatkowo lub przesłać je na wskazany adres, to jednak warto zadbać o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

 

W przypadku konieczności przewiezienia gabarytowego mienia, na przykład mebli, sprzętu RTV czy AGD, warto przede wszystkim skorzystać z usług firm przeprowadzkowych, które posiadają ładowne meblowozy i wykwalifikowanych pracowników gotowych do pomocy nie tylko w przenoszeniu mienia, ale również w jego zapakowaniu i zabezpieczeniu czy rozlokowaniu na miejscu. To powoduje, że przeprowadzka do Niemiec z takim wsparciem może być szybka, bezpieczna i komfortowa.

 

Ile kosztuje przeprowadzka do Niemiec?

Przede wszystkim na cenę przeprowadzki ma wpływ dystans i ładowność samochodu, który ma dowieźć mienie do celu – im będzie to samochód większy, tym koszty również będą wyższe. Również na ceny wpływają ilość mienia do relokacji, jego gabaryty i ciężar, liczba osób do pomocy czy koszty autostrad, które trzeba doliczyć do podstawowych kosztów przejazdu. W przypadku zamówienia dodatkowych usług, na przykład pakowania czy przekazania materiałów pakowych, ceny również rosną.

 

Zazwyczaj na trasie rzędu 1000 kilometrów trzeba liczyć się z wydatkiem od 2 500 złotych za przeprowadzki międzynarodowe odbywające się z wykorzystaniem meblowozu o pojemności 16 m3, natomiast dla meblowozu o pojemności 50 m3 to koszt około 5 500 złotych. Są to przykładowe koszty przeprowadzki, które mogą być wyższe lub niższe zależnie od czynników podanych powyżej, wobec tego warto zawsze skontaktować się z firmą przeprowadzkową w celu uzyskania dodatkowych informacji o kosztach.

 

Wobec tego, jeżeli planujesz przeprowadzkę do Niemiec, najwygodniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy firm przeprowadzkowych – dzięki nim twoje mienie dostanie się do celu bezpiecznie i szybko, a ty możesz zapomnieć o stresie.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Jupiter: http://jupiter-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-niemcy