Problemy z potencją – przyczyny i skuteczne leczenie

potencja-tabletkiWiększości osób wydaje się, że największym problemem współczesnego mężczyzny jest utrzymanie dobrze płatnej pracy czy wymiana samochodu na nowszy model. Warto mieć świadomość, że wielu panów boryka się z nieco innym problemem mianowicie impotencją. Czym jest to spowodowane i w jaki sposób poradzić sobie z tym nieprzyjemnym zjawiskiem?

Najczęstsze przyczyny impotencji

Częstą przyczyną zaburzeń erekcji jest tryb życia. Niezdrowe jedzenie, zbyt mała dawka snu, brak aktywności fizycznej, czy regularne picie alkoholu – wszystko to może sprawić, że u mężczyzny pojawi się problem z potencją. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że w tym przypadku można łatwo poradzić sobie z problemem, wystarczy zrezygnować z używek i rozpocząć bardziej higieniczny tryb życia. Wspomniane zmiany z pewnością przyniosą pożądane rezultaty, a kłopoty ze wzwodem znikną.

Niekiedy problemy z potencją mogą być spowodowane chorobami. Nie każdy wie, że duży wpływ na sprawność seksualną może mieć na przykład cukrzyca. U osób chorujących na cukrzycę naczynia krwionośne z czasem ulegają zwężeniu, a tym samym pojawia się problem ze wzwodem. Sporo osób nazywa impotencję cichym powikłaniem tej choroby. Wynika to z faktu, że spora rzesza chorych nie zdaje sobie sprawy, że impotencja może być konsekwencją cukrzycy, a tym samym nie wspomina lekarzowi o zaburzeniu erekcji. To błąd, bowiem takie działanie sprawi, że problem z czasem będzie się pogłębiał.

Jak leczyć impotencję?

Środkami farmakologicznymi – na rynku można znaleźć sporo tabletek na potencję. Zanim jednak się po nie sięgnie warto skonsultować się z lekarzem i zdecydować się na środek na erekcję zasugerowany przez specjalistę, będzie on bowiem w pełni dopasowany do potrzeb konkretnego mężczyzny. Przyjmując leki na erekcję należy pamiętać, że niewskazane jest ich łączenie z alkoholem.

Poprzez psychoterapię – w przypadku zaburzeń erekcji spowodowanych problemami w związku lub innymi kłopotami natury psychologicznej wskazane jest wybranie się na terapię do psychologa. Zwykle spotkania odbywają się przez kilka tygodni (4-7).

Zastrzykami – jeśli problemy z potencją związane są z zaburzeniami krążenia lekarz może zasugerować wstrzykiwanie leku w ciała jamiste prącia. Niestety w tym przypadku koniecznie jest samodzielne robienie zastrzyków co wiąże się z pewnym dyskomfortem.

Więcej o leczeniu impotencji dowiesz się na aptekamezczyzny.pl