Pożywne śniadanie dla dziecka do szkoły. Jak je przygotować, jak przechowywać?

Choć wakacje w pełni, w sklepach pojawiają się już pierwsze artykuły szkolne. To idealny moment, aby zakupić wybrane artykuły po dobrych cenach i bez stania w długich kolejkach. W plecaku – poza książkami i niezbędnymi przyborami – musi znaleźć się miejsce również na zdrowe śniadanie.

Choć wakacje w pełni, w sklepach pojawiają się już pierwsze artykuły szkolne. To idealny moment, aby zakupić wybrane artykuły po dobrych cenach i bez stania w długich kolejkach. W plecaku – poza książkami i niezbędnymi przyborami – musi znaleźć się miejsce również na zdrowe śniadanie.
Śniadanie dostarcza nam energii na cały dzień. Pod warunkiem oczywiście, że jest wartościowe. A co z drugim śniadaniem? To jest szczególnie ważne dla dzieci, które potrzebują wszystkich składników odżywczych do prawidłowego rozwoju. Jeżeli twoje dziecko zaczyna w tym roku swoją edukację szkolną, to twoim obowiązkiem jest zadbać, aby codziennie zabierało ono do szkoły posiłek – właśnie pożywne drugie śniadanie.

chi-avatar-1248079_1280Kanapka to najłatwiejsze rozwiązanie
Jako rodzic z pewnością wiesz, że słodycze trzeba dziecku wydzielać roztropnie. Batonik, czekoladki czy nawet słodka bułka to propozycje, które nie nadają się na drugie śniadanie. Jeżeli nie masz czasu, aby codziennie gotować i przygotowywać ciekawe propozycje, pamiętaj o kanapkach. Sięgając po ciemne pieczywo, wędlinę, ser i warzywa, możesz stworzyć pożywną kanapkę, która zaspokoi głód.
Przygotowując kanapki, pamiętaj, że musisz je prawidłowo zabezpieczyć. W przeciwnym razie użyte kromki chleba mogą szybko stracić świeżość. Jeżeli chodzi o opakowania przeznaczone do przechowywania śniadania, to masz wiele możliwości: woreczki, folię lub pojemniki wielokrotnego użytku. Te ostatnie są produkowane również z kolorowymi wzorami i motywami z najpopularniejszych bajek dla najmłodszych. W ten sposób możesz skutecznie zachęcić dziecko do zjedzenia drugiego śniadania w szkole.
Starsze dziecko? Ucz go wybierać i oszczędzać
Gimnazjaliści czy uczniowie szkół średnich niechętnie zabierają ze sobą kanapki. Nie oznacza to jednak, że dorastający nastolatek nie może zjeść w szkole sycącego posiłku. Po zmianach mających miejsce w szkolnych sklepikach, możesz mieć pewność, że twoje dziecko kupi sobie właśnie pożywną kanapkę. W zależności od miejsca ich przygotowania, są one sprzedawane w jednorazowych opakowaniach lub w woreczkach. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalne i praktyczne opakowania na wynos na https://naczyniajednorazowe.pl/24-opakowania-styropianowe-na-wynos.
Pozwalając nastolatkowi robić drobne zakupy, możesz go również uczyć oszczędzania. Wystarczy tylko, że wyznaczysz tygodniowy budżet na śniadania. Dzięki temu sprawdzisz, czy twoje dziecko potrafi gospodarować pieniędzmi. To w połączeniu z nawykiem spożywania drugich śniadań doskonały start w dorosłość.