Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Trądzik jest tematem wstydliwym dla większości osób, które miały z nim bezpośrednią styczność. Jego wpływ na ludzką psychikę nie jest już uważany za nowość. Tym bardziej obciążający wpływ na poczucie własnej wartości mogą mieć ślady, które trądzik zostawia za sobą – blizny.

Osoby, które dotknięte były problemem trądziku, bardzo często przyzwyczajone są do zakrywania swoich niedoskonałości przy pomocy mocno kryjącego makijażu. Niestety nawet jednolita kolorystyka twarzy nie sprawi, że blizny potrądzikowe staną się zupełnie niewidoczne. Dzieje się tak z powodu ich ewidentnie innej struktury od reszty skóry. Najczęściej są one wklęsłe w stosunku do powierzchni twarzy, co utrudnia utrzymanie jednorodnego wyglądu. Przyczyną pojawienia się tego typu wgłębień jest najczęściej stan zapalny, który spowodował stały ubytek w skórze. Zmiana ta jest szczególnie nasilona w przypadku, gdy została ona naruszona przez osobę chorą poprzez drapanie lub wyciskanie.

Usuwanie blizn Gdańsk  – sposoby:

Usuwanie blizn potrądzikowych może opierać się na stopniowym i intensywnym, choć rozważnym złuszczaniu naskórka przy pomocy kwasów owocowych (AHA i BHA), peelingu kwasem salicylowym czy mikrodermabrazji. Działanie tych zabiegów umożliwia wyrównanie powierzchni skóry i częściowe usunięcie przebarwień, dzięki czemu na skórze uzyskiwany jest efekt ujednolicenia. W przypadku przeprowadzania tego typu leczenia, należy pamiętać o bezwzględnym przestrzeganiu wszelkich zaleceń dermatologa, kosmetologa lub kosmetyczki. Nie można zapomnieć o odpowiednim nawilżeniu skóry oraz dostarczaniu jej witamin koniecznych do spełniania przez nią wszelkich funkcji.

Łagodzenie krawędzi blizn potrądzikowych może również być następstwem działania mezoterapii igłowej, poprzez wywołanie w skórze procesów regeneracyjnych, zmniejszających nieznacznie blizny. Wszystkie powyższe metody mają jednak działanie stosunkowo delikatne, niedające w pełni zadawalających efektów w przypadku bardzo rozwiniętych zmian potrądzikowych.

Dużo lepsze efekty zapewnia laseroterapia. Działanie lasera frakcyjnego polega głównie na koagulacyjnym wpływie wiązki na miejsca zmienione (w tym przypadku blizny), a stymulujące działanie na tkanki zdrowie. Pobudzający wpływ lasera na zdrowe komórki skóry znajdujące się w obrębie zmiany potrądzikowej, prowadzi do ich namnożenia oraz wytworzenia włókien kolagenowych. Powoduje to swego rodzaju „wymianę” tkanki nieprawidłowej, na zdrową, co w bardzo dużym stopniu eliminuje problem wgłębienia w skórze.

Ze względu na nieestetyczny wygląd zmian potrądzikowych oraz trudność ich zakrycia, zabiegi usuwania blizn zyskują na coraz większej popularności. Metod pozwalających na pozbycie się blizn potrądzikowych jest bardzo dużo, każdy znajdzie więc odpowiadającą jego potrzebom.