Powiększanie piersi nie jest niczym nadzwyczajnym.

piersi-powiekszenieKobiety wciąż czują się niedoskonałe i bardzo chętnie poprawiałyby w swoim wyglądzie wiele rzeczy. Nie pomaga zapewnianie o urodzie i naturalnym pięknie.

Kobiety wciąż czują się niedoskonałe i bardzo chętnie poprawiałyby w swoim wyglądzie wiele rzeczy. Nie pomaga zapewnianie o urodzie i naturalnym pięknie. Temat operacji plastycznych to często w naszym społeczeństwie w dalszym ciągu temat tabu o którym rzadko się rozmawia, a przede wszystkim się do niego nie przyznaje. Wiele kobiet za swój największy mankament uważa niewielki biust. Marzą one by był on co najmniej o jedną lub dwie miseczki większy, bardziej jędrny i młody. Nie pomagają tutaj biustonosze typu push-up, ponieważ efekt jest tylko na chwilę. Kobiety szukają rozwiązań permanentnych, dlatego najczęściej pojawiają się w klinice medycyny estetycznej, w której za odpowiednią sumę mogą powiększyć piersi. Zadowolenie gwarantowane, chociaż nie jest to zabieg dla wszystkich.

Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem powiększania piersi?

Operacyjne powiększanie biustu to nie klasyczny zabieg estetyczny. To prawdziwa, bardzo skomplikowana operacja, z którą wiąże się wiele efektów ubocznych i możliwych komplikacji. Kobiety bardzo często bagatelizują ten aspekt i są zdziwione, że dwa dni po zabiegu nie mogą jeszcze wyjść do domu, są obolałe, a biust nie ma jeszcze kształtu tego z ich marzeń. Skóra jest wówczas opuchnięta, często z licznymi siniakami. Wiele kobiet zastanawia się również czy po zabiegu będzie miała blizny. Istnieje takie prawdopodobieństwo, jednak lekarz, który przeprowadza zabieg powiększania piersi powinien zminimalizować je całkowicie, poprzez odpowiednie nacięcie i zastosowanie szwów, które będą rozpuszczać się same, jednocześnie nie powodując zakażeń i wszelkich infekcji.

Jaką klinikę medycyny estetycznej wybrać?

Na rynku istnieje całe mnóstwo gabinetów medycyny estetycznej, które specjalizują się w powiększaniu kobiecych piersi. Dokonanie właściwego wyboru jest bardzo trudne, jednak istnieją kryteria, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji. Najważniejsza jest przede wszystkim renoma danego miejsca oraz to czy jest ono publicznie polecane przez zadowolonych klientów. Często reklama i PR nie mają zbyt wiele wspólnego z osiągnięciami kliniki, dlatego warto szukać kontaktu do osób, które oddały swoje ciało w ręce zatrudnionych tam specjalistów. Tylko ich rzetelna opinia może potwierdzić to, co mówią billboardy oraz reklamy zamieszczone w social mediach.

Kolejnym kryterium jest oczywiście wybór lekarza, który przeprowadzi zabieg. Lekarze medycyny estetycznej są jak artyści, którzy uwielbiają chwalić się swoim dziełem. Gromadzą więc zdjęcia swoich pacjentów i ich efekty przed i po operacji. To najlepsza reklama dla talentu chirurga plastycznego, który z niedoskonałości kobiety potrafi zrobić prawdziwy atut. Odwiedzając gabinet danego lekarza, warto zapytać go więc o tak zwane „portfolio” i wówczas będziemy mieć pewność, że oddajemy się w ręce odpowiedniej i kompetentnej osoby. Będą o tym świadczyć także liczne dyplomy, które lekarza często wieszają na ścianach swoich gabinetów. Nie ma nic złego w tym, że wstaniemy i z dokładnością przeczytamy ich treść. My będziemy pewni, że osoba której chcemy powierzyć swoje zdrowie jest odpowiednio do danego zabiegu przygotowana, lekarz zaś będzie wiedział, że ma do czynienia z pacjentem świadomym swojej decyzji.

Rozmowa z psychologiem i lekarzem

Zanim lekarz da nam do podpisania oświadczenie o świadomości konsekwencji zabiegu, przeprowadza z nami rozmowę na temat powodów naszej decyzji. To rutynowa procedura, która ma za zadanie upewnić lekarza, że zabieg jest wykonywany tylko z naszej woli i nie mają na niego wpływu osoby trzecie. Wielokrotnie zdarza się jednak tak, że kobiety chcą poprawić swój wygląd na swojego mężczyzny. Wówczas konieczna okazuje się rozmowa z psychologiem, który uświadamia kobiecie walory jej naturalnego piękna. Niewiele pań jednak zmienia swoją decyzję i zabieg jest jednak przeprowadzany. Klinika ma jednak pewność, że kobieta jest świadoma swojej decyzji, nawet jeśli nie wynika ona tylko z jej własnych potrzeb, a chęci zaspokojenia wrażeń estetycznych partnera.