Potrawy na ognisko

Od kilkunastu dni obserwujemy już prawdziwie wiosenną, piękną pogodę.

 Taka aura na zewnątrz sprzyja popularnemu w Polsce grillowaniu lub paleniu ognisk – jak kto lubi. Można coraz częściej zaobserwować, że Polacy chętnie wracają do starych nawyków i zamieniają grillowanie na palenie ogniska. Proste dania, jakie można przyrządzić przy zwykłym ognisku znowu wracają do łask, zaś urok samego ogniska jest niezastąpiony.

Wbrew pozorom, przy ognisku przyrządzić możemy nie tylko swojskie kiełbasy na patyku, ale również wiele innych rzeczy. Pamiętajmy, że ludzie przez wieki radzili sobie z przyrządzaniem potrwa na ognisku i wcale nie żywili się gorzej niżeli my teraz. O jakich smakołykach warto pamiętać podczas palenia ogniska? Zobaczcie w dalszej części artykułu.

Tradycyjna kiełbasa na patyku jest wręcz punktem obowiązkowym każdej imprezy. Te wyroby mięsne od zawsze były bliskie naszemu sercu i za każdym razem smakują tak samo – po prostu wyśmienicie. Warto również pomyśleć o innej trywialnej rzeczy, czyli o ziemniakach pieczonych w popiele. Tym przysmakiem od zawsze zajadają się przede wszystkim dzieci i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż z odrobiną masła i soli smakują rewelacyjnie. Co więcej, jest to przekąska tania, smaczna i prosta w przyrządzeniu, a więc godna polecenia.

W ognisku można przyrządzić również wiele bardziej wykwintnych potraw, do których należą chociażby francuskie trufle. Przepis na nie przyszedł oczywiście z Francji, co można wywnioskować po nazwie tego przysmaku. Jak je przyrządzić? Wystarczy oczyścić trufle pod wodą, a następnie owinąć plastrem słoniny i trzykrotnie owinąć w pokryty tłuszczem pergamin. Warto wcześniej doprawić je solą i pieprzem, dzięki czemu uzyskamy jeszcze lepszy smak. Przepis niewiele bardziej skomplikowany, lecz nadal szybki i nadający się na ognisko.

Jak widać, ognisko to nie tylko kiełbasy smażone na kiju, ale również o wiele bardziej fantazyjne przepisy. Warto samemu próbować przyrządzania różnych potraw na ognisku, aby samodzielnie rozbudowywać swoje spektrum umiejętności w tym zakresie i móc zaimponować znajomym.