Portfel skórzany – dobry pomysł na prezent

Woman wallet leatherKupno prezentu nigdy nie jest zadaniem prostym i wiele osób ma z tym duży problem. Dobrym rozwiązaniem z tej sytuacji może być klasyczna galanteria skórzana np. w postaci portfela. Wybór na rynku jest w tym zakresie bardzo szeroki, na pewno więc znajdzie się coś odpowiedniego dla danej osoby.

Prym wiodą oczywiście portfele skórzane ze skóry naturalnej. Są one stylowe i eleganckie. Skóra naturalna to materiał trwały i wytrzymały, dlatego portfele z niego wykonane posłużą z powodzeniem przez wiele lat. Ponadto portfele damskie i męskie ze skóry przez cały czas prezentują się jak nowe. Skóra to też wciąż symbol prestiżu oraz dobrego gustu. Skórzane portfele męskie doskonale prezentują się zasadniczo w każdej sytuacji. Klasyczne modele utrzymane są w odcieniach brązu czy czerni, a te w bardziej intensywnych barwach świetnie podkreślają charakter ich właścicieli. Taki prezent przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które cenią sobie klasyczne rozwiązania.

Skóra ma jednak także i swoje wady. Cechuje się niewielką odpornością na wilgoć oraz niskie temperatury. Ponadto wymaga systematycznej i starannej pielęgnacji. Galanteria skórzana nie jest także tania, dlatego też wiele osób decyduje się na tańszy zamiennik w  postaci skóry ekologicznej.

Obecnie wybór portfeli skórzanych najpopularniejsze są te czarne, beżowe i szare. Przed zakupem odpowiedniego modelu warto się jednak zastanowić nad tym jaki kolor lubi osoba obdarowywana i jakie dodatki nosi najczęściej na co dzień. Jeśli nie wiadomo na ten temat za dużo to najlepszym rozwiązaniem jest klasyka, a więc ciemny brąz lub czerń. Te barwy pasują w zasadzie do wszystkiego. W sklepach szeroki jest też wybór wersji teksturalnych. Można zakupić m.in. portfele skórzane gładkie, matowe czy błyszczące. Z tym że dla pań przeznaczone są raczej te lakierowane, a dla panów gładkie i matowe.

Ponadto w przypadku portfeli duże znaczenie ma funkcjonalność i wytrzymałość. Mężczyźni portfele noszą zwykle w kieszeni spodni, dlatego dla nich warto kupić model kwadratowy. Kobiece portfele są większe, przeznaczone są bowiem do noszenia w torebce. Większą uwagę należy także przyłożyć do ilości przegródek na dokumenty, karty kredytowe czy monety. Niektóre osoby lubią mieć zawsze wszystko pod ręką.

Ostatnim kryterium wyboru jest oczywiście cena. W przypadku portfela skórzanego np. ze skóry byczej czy wołowej cena jest wyższa niż za portfel wykonany ze skóry ekologicznej. Inwestycja ta jest jednak z punktu widzenia długoterminowego opłacalna.